Kontrowersyjna scena znika z "Toy Story" 2 po apelu ruchu #MeToo

Katarzyna Leszczyńska
04.07.2019 15:07
Fot. YouTube/DisneyFilmy

"Toy Story" 4 już niedługo w kinach. Z tej okazji producenci filmu wydali wcześniejsze części animacji w wersji DVD i Blu-ray. Z 2. części została usunięta kontrowersyjna scena.

"Toy Story" to jedna z naszych ulubionych bajek Disneya. Już niedługo w kinach pojawi się czwarta część animacji. W związku z tym producenci filmu postanowili wydać poprzednie części na DVD, w tym kontrowersyjne "Toy Story" 2. Dlaczego kontrowersyjne? Chodzi dokładnie o jedną scenę, która bardzo nie spodobała się działaczom ruchu #MeToo. W związku z tym została ona usunięta z najnowszej wersji DVD.

Zobacz także: Film "Toy Story" 4 został skrytykowany za brak ciemnoskórych bohaterów i wątków feministycznych

"Toy Story" 2: kontrowersyjna scena usunięta z wersji DVD

"Toy Story" 2 to film animowany, który swoją premierę miał w 1999 roku. Animacja opowiada historię zabawek, które przeżywają niezwykłe przygody.

Przeczytaj także

W drugiej części "Toy Story" znalazła się scena, w której Pit oferuje dwóm lalkom Barbie karierę w branży filmowej, gładząc je w tym czasie po rękach. Nie spodobała się ona działaczom ruchu #MeToo, którzy dopatrują się w niej podtekstów seksualnych. Jest to kontrowersyjne zwłaszcza w świetle doniesień o molestowaniu w świecie filmowym przez producentów i aktorów.

Według zagranicznych mediów producenci postanowili w związku z tym usunąć dwuznaczną scenę z najnowszej wersji DVD i Blu-ray. Disney jak na razie nie skomentował tej informacji.

Zobacz także: Woody Allen uważa, że powinien być twarzą ruchu #MeToo

 

Katarzyna Leszczyńska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.