"Toy Story 4" zarobiło już ponad miliard dolarów. Disney kontynuuje box-offisową dominację

16.08.2019 14:37
"Toy Story 4" zarobiło już ponad miliard dolarów. Disney kontynuuje box-offisową dominację Fot. kadr z filmu "Toy Story 4"/Pixar

Gang zabawek kontynuuje swoją ofensywę kinową przekraczając kolejne granice. "Toy Story 4" zrównało się z poprzednikiem i również zarobiło ponad miliard dolarów.

W czwartek 15 sierpnia 2019 roku wspólny projekt Disneya i Pixara o tytule "Toy Story 4" przekroczył granicę 1 miliarda dolarów zarobionego w światowym box-offisie. Tym samym przebój stał się 6. filmem, któremu udało się osiągnąć taki sukces w samym 2019 roku. Warto zaznaczyć, że 4 z pozostałych 5 filmów również zostały stworzone przez Disneya, a ostatni z nich (czyli "Spider-Man: Far From Home") należy do filmowego uniwersum Marvela. To natomiast też należy do Disneya.

Toy Story 4 zarobiło ponad miliard dolarów

To nie powinno być jednak żadną niespodzianką - w końcu Pixar odniósł ogromne sukcesy ze swoimi kontynuacjami tworzonymi lata po debiutach oryginałów. Zarówno "Iniemamocni 2", jak i "Gdzie jest Dory?" zarobiły ponad miliard dolarów, dołączając do "Toy Story 3" i "klubu miliarderów". Jedynym zawodem finansowym firmy były "Auta 3", które przyniosły "zaledwie" 383 milionów dolarów przychodu ze sprzedaży biletów.

Przeczytaj także

W tym momencie "Toy Story 4" jest 4. najlepiej zarabiającym filmem Pixara. Wyprzedzają go 2 wspomniane produkcje oraz jego poprzednik, czyli "Toy Story 3". W tym momencie najnowszy film firmy przynosi jednak spore przychody z międzynarodowego box-offisu, bowiem w niektórych regionach (m.in. w Polsce) miał opóźnioną premierę względem amerykańskiego debiutu.

"Toy Story 4" dołączyło również do listy najlepiej zarabiających filmów animowanych Disneya. Na szczycie tego rankingu znajduje się "Król Lew" z 2019 roku, a za nim znajdują się "Kraina Lodu", "Iniemamocni 2", "Minionki rozrabiają", "Toy Story 3", "Jak ukraść księżyc 3", "Gdzie jest Dory?" oraz "Zwierzogród". Najnowszy film Pixara zajmuje 9. miejsce.

Film "Toy Story 4" zadebiutował w amerykańskich kinach 21 czerwca 2019 roku. W Polsce pojawił się natomiast 9 sierpnia tego samego roku.

Zobacz także: Toy Story 4 [RECENZJA]

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.