"Toy Story" - Studio Pixar zapowiada kontynuację serii

Sergiusz Kurczuk
04.10.2019 11:14
Toy Story 4|undefined Fot. materiały prasowe/Pixar

Okazuje się, że film "Toy Story 4" wcale nie musi być zakończeniem przygód żywych zabawek. Producent serii zapowiedział, że jej kontynuacja może trafić na platformę Disney+.

Latem 2019 roku ukazała się czwarta i ostatnia część filmowych przygód bohaterów "Toy Story". Nie oznacza to jednak, że zabawki Bonnie znikną bezpowrotnie. Producent animacji zapowiedział, że platforma streamingowa Disney+ daje twórcom ze studia Pixar zupełnie nowe możliwości.

"Toy Story" - seria powróci na Disney+?

Długo wyczekiwana platforma będzie zawierać klasyczne animacje Disneya, Pixara, filmy Marvela, produkcje z cyklu "Gwiezdne Wojny" oraz wiele tytułów specjalnie stworzonych dla subskrybentów serwisu. Swój nowy dom znajdzie się na niej więc również dla "Toy Story". Oprócz poprzednich czterech części serii i dotychczasowych krótkometrażówek o żywych zabawkach pojawią się dwie nowe pozycje. Opowiedział o nich producent Mark Nielson w rozmowie z portalem Comicbook.com.

Miałem na tyle dużo szczęścia, że produkowałem serię 10 filmów krótkometrażowych dla Disney+ "Forky Asks a Question". Inny oddział Pixara wyprodukował "Lamp Life" - historię Bo Peep, dziejącą się przed wydarzeniami z "Toy Story 4", który też trafi na Disney+. To nowy sposób opowiadania historii i wydawania ich jak nigdy dotąd. Od zawsze robiliśmy krótkometrażówki, często pojawiały się na DVD, ale teraz mamy o wiele większą okazję na tworzenie tego typu filmów. Na razie poza "Forky Asks a Question" i "Lamp Life" nie mamy w planach żadnych produkcji związanych z "Toy Story", ale drzwi na taką ewentualność są z pewnością otwarte. Prawdą jest, że te postacie mają bardzo ciekawe historie, które mogą się w przyszłości rozwinąć. Można wziąć na warsztat każdego z bohaterów i poprowadzić go bardzo interesującymi drogami.

Nielson wspomniał o dwóch produkcjach, które trafią na Disney+. "Forky Asks a Question" opowie o nowym bohaterze zaprezentowanym w "Toy Story 4". Sztuciek (Forky) to zabawka stworzona w całości przez Bonnie. Nie potrafi odnaleźć się w świecie, więc w każdym z krótkich odcinków będzie zadawał pytania takim bohaterom jak Pan Bulwa czy Trixie. W "Lamp Life" zobaczymy, jak ukochana Chudego radziła sobie po opuszczeniu domu Bonnie.

Przeczytaj także

Disney+ - kiedy premiera?

Całkiem możliwe, że za jakiś czas Pixar przygotuje więcej krótkometrażowych produkcji o zabawkach z "Toy Story". Ze słów Nielsona wynika, że twórcy skupią się raczej na bohaterach drugoplanowych, którym do tej pory nie poświęcono zbyt wiele czasu ekranowego. Na razie są to jednak niepotwierdzone plany studia. Fani "Toy Story" będą musieli skupić się obecnie na dwóch zapowiedzianych seriach. W USA Disney+ ruszy 12 listopada 2019 roku. Na razie nie zdradzono polskiej daty premiery platformy.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Toy Story 4" reż. J. Cooley [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.