"Toy Story" kończy 25 lat. Oficjalnie możesz poczuć się staro

23.11.2020 10:05
Toy Story - kadr z filmu Fot. Toy Story - kadr z filmu

Pierwsza część "Toy Story" skończyła właśnie 25 lat. Studio Pixar postanowiło uczcić rocznicę swojego pierwszego filmu, który wychował niejedno pokolenie.

Jeżeli byliście na pierwszej części "Toy Story" w kinie, to oficjalnie możecie poczuć się staro, o czym nie pozwoli Wam zapomnieć studio Pixar. Twórcy słynnej animacji o żywych zabawkach postanowili uczcić 25-lecie swojego pierwszego pełnometrażowego filmu.

"Toy Story" - kultowa bajka Pixar kończy 25 lat

Czas leci nieubłaganie. Fani kina bardzo często łapią się na tym, jak dużo go upłynęło, zdając sobie sprawę, ile lat minęło od premiery ulubionych filmów. Tak właśnie jest w przypadku "Toy Story".

Zobacz także

Na oficjalnym Twitterze studia Pixar pojawiła się specjalna grafika ukazująca wszystkich najważniejszych bohaterów pierwszej części "Toy Story". Zabawki świętują na niej swoje 25. urodziny.

Nasze pudełko na zabawki jest przepełnione zabawą! Szczęśliwego 25-lecia "Toy Story", wydanego po raz pierwszy tego dnia w 1995 roku.

Za film o Chudym, Buzzie Astralu i reszcie wesołych mieszkańców pokoju Andy'ego odpowiada John Lasseter. Scenariusz pierwszej części napisali Joss Whedon, Andrew Stanton, Joel Cohen i Alec Sokolow. "Toy Story" to nie tylko jedna z ikonicznych animacji dla dzieciaków, które wychowywały się w latach 90., ale przede wszystkim jeden z pierwszych pełnometrażowych filmów stworzonych w całości przy użyciu technologii 3D. Tytuł został nominowany do kilku Oscarów 1996, ale ostatecznie zdobył jedną statuetkę - Nagrodę za szczególne osiągnięcie.

Polecamy

Popularność produkcji sprawiła, że wkrótce pojawił się sequel. Na trzecią część trzeba było poczekać piętnaście lat. Czwarta i ostatnia odsłona przygód zabawek trafiła do kin w roku 2019. W oryginalnej obsadzie głosowej wystąpili między innymi Tom Hanks, Tim Allen, Don Rickles, Jim Varney oraz Wallace Shawn.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.