„Transformersi” trafią do starożytnego Rzymu?

Kamil Dachnij
14.06.2017 12:00
„Transformersi” trafią do starożytnego Rzymu? Fot. kadr z filmu + ed wood pejnta

Jak robić franczyzę, to na całego. Spin-off z Bumblebee nie będzie jedynym filmem z uniwersum „Transformersów”. 

Nowy film z gigantycznymi robotami zawita w naszych kinach już niedługo, bo 23 czerwca 2017 roku. Będzie to 5. część „Transformersów” w przeciągu ostatnich 10 lat. Każdą z nich wyreżyserował Michael Bay i jednego mu odmówić nie można – zamienił kultowe mechy z kurę znoszącą złote jajko. Nic więc dziwnego, że przy znakomitych wynikach finansowych rosną apetyty Paramount Pictures, aby poszerzyć franczyzę o kolejne tytuły. Może ich być nawet 14! Choć nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, ale istnieje szansa na prequel „Transformersów” osadzonych w starożytnym Rzymie.

Wiadomość pochodzi z magazynu Empire, który w swoim artykule opisał grupę scenarzystów odpowiedzialnych wyłącznie za kinowe uniwersum ogromnych mechów. Oto fragment:

Powstanie animowany prequel o początkach planety Cybertron, który napiszą Andrew Barrer i Gabriel Ferrari, scenarzyści „Ant-Mana”. Są też dyskusje na temat filmu osadzonego w starożytnym Rzymie.

Oczywiście z 14 zapowiadanych przez Baya filmów, wiele z nich wcale nie musi powstać. Jednak uniwersum możliwości ma ogromną ilość. Jedną z nich może być właśnie pojawienie się Optimusa Prime’a jako gladiatora na arenie. Brzmi niedorzecznie? Aktorskie wersje „Transformersów” przyzwyczaiły nas już do różnych dziwnych rozwiązań fabularnych.

Zaś jeśli chodzi o animowany prequel, to plany związane z tym projektem sięgają 2015 roku, ale dopiero teraz pojawiły się jakieś konkrety. Studia filmowe zaczynają wykorzystywać filmy animowane jako suplementy do swoich wielkich franczyz – przykładem tego może być Sony ze „Spider-Manem”. Dla wielu fanów animacja z 1986 roku pt.: „The Transformers: The Movie” wciąż pozostaje najlepszym obrazem ze świata robotów, więc stworzenie prequela ma zdecydowanie sens. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.