"Trzej muszkieterowie" powracają w nowej wersji! Wystąpią Vincent Cassel, Eva Green i Francois Civil

16.02.2021 14:39
Trzej muszkieterowie Fot. Mehdi Chebil/Polaris/East News; Evan Agostini/Invision/AP/East News; James Atoa/Everett Collection/East News

Legendarne francuskie studio Pathe szykuje kolejną adaptację klasycznej powieści Alexandre'a Dumasa. "Trzej muszkieterowie" przygotowywani są jako dwuczęściowa, wysokobudżetowa produkcja. W rolach głównych zobaczymy takie gwiazdy jak Vincent Cassel i Eva Green.

"Trzej muszkieterowie" - nowa ekranizacja klasycznej powieści

Nowa wersja "Trzech muszkieterów" będzie trzecią adaptacją powieści Dumasa realizowaną przez wytwórnię Pathe (pierwsza z nich powstała 100 lat temu). Nie oznacza to jednak powtórki z rozrywki. Na widzów będą czekały liczne niespodzianki w ramach tej znanej i uwielbianej historii. Jak donosi portal Variety, film zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza z nich będzie zatytułowana "Trzej muszkieterowie - D'Artagnan", druga - "Trzej muszkieterowie - Milady", co pozwala sądzić, że druga część skupi się przede wszystkim na słynnej femme fatale. W najnowszej ekranizacji "Trzech muszkieterów" ma też pojawić się zupełnie nowa postać o imieniu Hannibal. Bohater ten będzie filmowym odpowiednikiem Louisa Anniaba'y - pierwszego czarnoskórego muszkietera w historii Francji.

Polecamy

"Trzej muszkieterowie" - obsada i twórcy nowej wersji filmu

W nowej wersji "Trzech muszkieterów" Atosa, Portosa i Aramisa zagrają Vincent Cassel, Pio Marmaï i Romain Duris. W D'Artagnana wcieli się Francois Civil. Jego kochankę i zarazem żonę Atosa zagra Eva Green. W filmie zobaczymy też Vicky Kreps jako Annę Austriaczkę, Louisa Garrela jako Króla Ludwika XIII, Lynę Khoudri jako Constance Bonacieux oraz Olivera Jacksona-Cohena jako Księcia Buckingham. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra słynnego kardynała Richelieu ani nowego bohatera imieniem Hannibal. Pathe zamierza ogłosić ich nazwiska w osobnych komunikatach.

Filmy wyreżyseruje Martin Bourboulon, za scenariusz odpowiadają Matthieu Delaporte i Alexandre de la Patellière. Twórcy zapowiadają, że w nowej odsłonie "Trzech muszkieterów" zobaczymy istniejące postacie historyczne - zarówno te, o których pisał Dumas, jak i nowe, wprowadzone przez filmowców, by wzbogacić jego niezwykłe dzieło.

Projekt jest zapowiadany jako jedno z największych przedsięwzięć we francuskim kinie od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Zdjęcia do obydwu filmów wystartują latem 2021. Łączny budżet dyptyku ma wynieść 60 milionów euro.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.