Twórca "Bohemian Rhapsody" stworzy biografię Michaela Jacksona

23.11.2019 13:38
Michael Jackson|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Według najnowszych informacji, producent biografii grupy Queen, stworzą film opowiadający o życiu Michaela Jacksona. Na razie nie wiadomo, kto zagra Króla Popu.

Kolejne lata będą należeć do kinowych biografii najsłynniejszych muzyków. W planach jest produkcja opowiadająca o Królu Popu - Michaelu Jacksonie. W przedsięwzięcie jest zaangażowany jeden z producentów "Bohemian Rhapsody" - oscarowej produkcji poświęconej grupie Queen

Michael Jackson - powstanie biograficzny film o muzyku

Jak podaje Deadline, Graham King podpisał umowę ze spadkobiercami Michela Jacksona na wyprodukowanie biografii o słynnym muzyku. Oznacza to, że w przeciwieństwie do twórców filmu "Stardust" o Davidzie Bowiem, osoby odpowiedzialne za przeniesienie na duży ekran życiorysu Jacksona będą miały dostęp do każdego utworu z dorobku kontrowersyjnego artysty. Scenarzystą produkcji został John Logan, który pracował przy takich oscarowych filmach jak "Gladiator" czy "Skyfall". 

Przeczytaj także

King oprócz produkcji "Bohemian Rhapsody" ma w swoim dorobku "Infiltrację" nowego "Tomb Raidera" czy film "Hugo i jego wynalazek".  To nie pierwszy raz, kiedy King i Logan połączą siły. Wspólnie stworzyli nagrodzonego Oscarem "Aviatora". Na razie twórcy zamierzają pracować nad scenariuszem, a kiedy go skończą, zaczną szukać odpowiedniego studia do realizacji filmu. Obecnie nie wiadomo, na którym wycinku życia muzyka skupi się nadchodząca biografia. Prawdopodobnie zobaczymy nie tylko wielkie sukcesy gwiazdora, ale również jego ciężkie dzieciństwo. Niewykluczone, że pojawi się też wątek ofiar, które twierdzą, że były wykorzystywane seksualnie przez Jacksona. 

Przeczytaj także

Biografia Michaela Jacksona - kiedy premiera?

Na razie film jest na bardzo wczesnym etapie produkcji. Całkiem możliwe, że efekt pracy Kinga i Logana zobaczymy najwcześniej w roku 2021. Nie wybrano jeszcze reżysera, który zajmie się biografią muzyka. Trudno też przewidzieć, który aktor wcieli się w Michaela Jacksona. Miłośnicy muzycznych biografii i fani Króla Popu muszą na razie uzbroić się w cierpliwość. 

Przeczytaj także

Zobacz też: Twórca "Bohemian Rhapsody" przygotuje film o Bee Gees 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.