Twórca „Dope” wyreżyseruje film „The Flash”

Robert Skowronski
03.06.2016 11:53
Twórca „Dope” wyreżyseruje film „The Flash” Fot. kadr z filmu

Wybrany został reżyser, który przeniesienie na ekran kolejną powieść obrazkową wydawnictwa DC Comics. Film „The Flash” nakręci Rick Famuyiwa.

O twórcy zrobiło się głośno za sprawą „Dope” nawiązującego do tradycji hood movies z lat 90. Reżyserowi udało się połączyć humor i społeczne zaangażowanie. Sama fabuła dzieła, kojarząca się z „Chłopakami z sąsiedztwa” Johna Singletona, pokazywała przedmiejskie getta i młodzież starającą się o lepsze jutro, choć rzeczywistość stara się, aby ich ścieżki prowadziły w przestępczy świat. Obraz na festiwalu Sundance brał udział w konkursie na najlepszy dramat.

Pogłoski o tym, że Rick Famuyiwa wyreżyseruje „The Flash” pojawiły się już jakiś czas temu. Teraz zostały oficjalnie potwierdzone. Również sam twórca pochwalił się swoim nowym projektem na Twitterze poprzez wpis z błyskawicą, która widnieje na piersi superbohatera, o którym opowie:

Pierwotnie Flasha na kinowe ekrany mieli wprowadzić Phil Lord i Christopher Miller, twórcy „21 Jump Street”. Duet reżyserski oddał się jednak pracy nad spin-offem „Gwiezdnych wojen”, w postaci solowego filmu o młodym Hanie Solo. Następnie dzieło o superszybkim bohaterze miał wziąć pod swoją pieczę Seth Grahame-Smith. Jednak i on zrezygnował z tej funkcji, choć studio Warner Bros. twierdzi, że dalej jest zaangażowany w projekt tylko w innej roli.

„The Flash” ma trafić do kin 3 marca 2018 roku, przynajmniej na tę datę studio zaplanowało premierę. Głównego bohatera ma zagrać Ezra Miller znany z filmu „Musimy porozmawiać o Kevinie”. Obraz, pomimo zmiany na stołku reżyserskim, w dalszym ciągu ma być oparty na scenariuszu, który został napisany przez Setha Grahame-Smitha.

Ezra Miller pojawił się już jako Flash w filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Tym zabiegiem twórcy chcieli stworzyć podłoże dla kolejnego superbohatera w kinowym uniwersum DC Comics. Ten fragment możecie zobaczyć w poniższym wideo:

Przypominamy, że Flash znany z komiksów pojawił się w 1939 roku. Jego ojcami są Gardner Fox i Harry Lampert. Bohater posiada zdolność poruszania się z niezwykłą szybkością, potrafi przenikać przez ściany, czy też zagłuszać częstotliwości policyjnych krótkofalówek. Flash doczekał się m.in. serialu stacji CW, gdzie wciela się w niego Grant Gustin.

Myślicie, że Rick Famuyiwa poradzi sobie z Flashem?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.