Twórca "Laboratorium Dextera" pracuje nad nową wersją "Popeye'a"

12.05.2020 10:20
Popeye|undefined Fot. EAST NEWS

Genndy Tartakovsky - twórca serialu "Laboratorium Dextera" od lat próbuje stworzyć nową wersję "Popeye'a". Wygląda na to, że pomysł znalazł nowy dom.

Któż nie słyszał o takich produkcjach animowanych jak "Samuraj Jack", "Laboratorium Dextera" czy "Hotel Transylwania"? Za wszystkimi tymi tytułami stoi jedna osoba - słynny animator Genndy Tartakovsky. Filmowiec od dawna marzy, by tchnąć nowe życie w tak kultową postać, jak Popeye. Istnieje duża szansa, że niedługo marzenie się spełni.

"Popeye" - Genndy Tartakovsky stworzy nową wersję kreskówki

Studio Sony kilka lat temu chciało dać Popeye'owi nowe życie. Marynarz, który zyskuje supersiłę po zjedzeniu szpinaku, wciąż istnieje w popkulturze, ale jedynie jako ikona. Co prawda od 2018 roku powstają nowe odcinki wciąż emitowanego internetowego serialu "Popeye's Island Adventures", ale nie jest tak popularny, jak oryginalna kreskówka z lat 60., nie wspominając już o komiksach.

Przeczytaj także

Z tego powodu w przedsięwzięcie zaangażowano Tartakovsky'ego, który stworzył próbkę nowego "Popeye'a" w 2014 roku. Zdecydowano się nawet wypuścić materiał testowy do sieci.

Mimo że odbiorcy byli zachwyceni uwspółcześnioną wersją "Popeye'a" i liczyli na więcej, pomysł porzucono. A szkoda, bo krótki fragment nie tylko oddaje hołd oryginalnej kresce i absurdalności starych kreskówek, ale też idealnie łączy go z unikalnym stylem animatora. Od tego czasu fani Tartakovsky'ego liczyli, że przygody dzielnego marynarza w jego wykonaniu prędzej czy później trafią na duży bądź mały ekran.

Przeczytaj także

Wygląda na to, że w tunelu widać światełko nadziei. Według Animation Magazine Tartakovsky wrócił z kolejnym podejściem do "Popeye'a". Problem w tym, że twórca musi zacząć pracę od samego początku. Animator dołączył do ekipy nowego studia, które będzie odpowiedzialne za uwspółcześnioną wersję słynnej kreskówki - King Features. Na razie nie wiadomo, w jakim stylu animacji powstanie nowy "Popeye". Być może Tartakovsky podąży tą samą drogą, co podczas współpracy z Sony. Nie wykluczone jednak, że film lub serial może różnić się wizualnie, od tego co zaprezentowano w materiale testowym. Najważniejsze jest jednak to, że twórca jest na tyle zaangażowany w pomysł, że na pewno tym razem zrobi wszystko, by świat ujrzał nowe przygody silnego marynarza.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Top 10: Najlepsze bajki, których nie nakręcił Disney. Czy Wy też jesteście zaskoczeni? 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.