Twórca Marvela zdradził, kto zastąpi Kapitana Amerykę. Wcale nie chodzi o Falcona

28.01.2021 13:02
Kapitan Ameryka (Chris Evans) - Avengers - kadr z filmu Marvela Fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER /East News

Kto zastąpi Kapitana Amerykę? Formalnie Sam Wilson, czyli Falcon. Jeden z twórców Marvela zdradził jednak, że moralnym wzorem do naśladowania będzie inny bohater.

Serial "WandaVision" rozpoczął Fazę Czwartą filmowego uniwersum Marvela. To dopiero początek, bo na widzów czekają kolejne seriale i filmy, w których pojawią się dobrze znani bohaterowie i zupełnie nowe postacie. Wśród nich kryje się moralny spadkobierca Kapitana Ameryki.

Filmy Marvela - kto zastąpi Kapitana Amerykę?

Film "Avengers: Endgame" był swego rodzaju zamknięciem ponad dziesięcioletniej historii tytułowej superdrużyny. Oryginalny skład Avengers już nie powróci. I chociaż pojawiają się nadzieje fanów na ponowne zobaczenie Chrisa Evansa w roli Capa, prawda jest taka, że tarcza trafiła w ręce Falcona i raczej nie zostanie oddana z powrotem Steve'owi Rogersowi.

Polecamy

To, jak Sam Wilson radzi sobie z mianem swojego starego przyjaciela zobaczymy w serialu "Falcon and the Winter Soldier". Zdaniem jednego z legendarnych twórców Marvel Comics następcą Kapitana Ameryki w kwestiach moralności będzie nowy superbohater, który stanowi centralną część jednego z nadchodzących filmów. Mowa o Shang-Chi.

Polecamy

Jim Starlin, współtwórca azjatyckiego herosa był gościem Phase Zero Podcast. W rozmowie twórca stwierdził, że Shang-Chi będzie nowym moralnym centrum superbohaterskiego świata, a więc przejmie rolę, którą do tej pory pełnił Kapitan Ameryka.

Przejście od w sumie zabójcy do bohatera, niezłomna wola i rodzaj religijnej dyscypliny - myślę, że to są trzy elementy, które sprawiają, że Shang-Chi jest bardziej niż jakakolwiek inna postać [podobny do Kapitana Ameryki]. (...) Bo, Shang-Chi, nawet jeśli na początku był zabójcą, był jednocześnie postacią, kierującą się moralnością przynajmniej w taki sposób, [Steve] Englehart i ja go stworzyliśmy i pracowaliśmy nad nim w tym kierunku. I myślę, że większość późniejszych scenarzystów również.

Starlin mówi oczywiście o komiksowym Shang-Chi, chociaż oczywiste jest, że twórcy filmu o mistrzu sztuk walki pójdą podobnym tropem, ponieważ serie Marvel Comics stanowią od zawsze silną inspirację dla całego MCU. Na razie jednak produkcja owiana jest tajemnicą i trudno przewidzieć, w jakim kierunku pójdzie film "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings".

Polecamy

"Shang-Chi" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu jest Destin Daniel Cretton. Za scenariusz odpowiada Daniel Callaham. W rolach głównych wystąpili Simu Liu, Tony Leung, Awkwafina, Michelle Yeoh, Jiang Nan, Meng'er Zhang, Ronny Chieng, Fala Chen oraz Jiang Len. "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" trafi do kin już 9 lipca 2021 roku.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.