Twórca „The Walking Dead” zaprezentuje nieznaną historię komiksu

Sergiusz Kurczuk
11.01.2018 15:15
Twórca „The Walking Dead” zaprezentuje nieznaną historię komiksu Fot. materiał prasowy

„Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” jest serialem produkcji AMC, przedstawiającą kulisy największych wydawnictw i twórców komiksowych. 

Komiks to bardzo ważny element popkultury i dawno przestał być traktowany jako rozrywka dla dzieci. Zwyczajni odbiorcy zauważyli go nie tylko ze względu na bijące rekordy popularności blockbustery oparte na przygodach superbohaterów, ale również ekranizacje bardziej ambitnych historii opowiadanych słowem i obrazem. Przykładem może być telewizyjna wersja powieści graficznej „The End of the F***ing World”, ale również ekranizacja serii „The Walking Dead” Roberta Kirkmana. Komiks przestał być pasją zarezerwowaną dla geeków i nawet w naszym kraju, gdzie tradycja opowieści obrazkowych nie jest tak rozbudowana jak na Zachodzie, zaczęto doceniać możliwości tego medium.

Stacja AMC postanowiła przybliżyć swoim widzom historię komiksu. W 6-odcinkowym serialu, Robert Kirkman przybliży fascynujące fakty na temat największych wydawnictw i postaci odpowiedzialnych za powołanie do życia wielu bohaterów. W produkcji „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” pojawią się tacy twórcy, jak Stan Lee, Kevin Smith, czy Todd McFarlane, ale nie zabraknie również osób ze świata kina, na przykład: Patty JenkinsJ.K. Simmonsa oraz Michelle Rodriguez. Każdy z odcinków skupi się na innym aspekcie historii komiksu. 

W pierwszym odcinku poznamy życiorysy dwóch osób, bez których nie byłoby Kapitana Ameryki, Thora, Hulka, Spider-Mana, X-Men, czy Fantastic Four. Mowa oczywiście o Stanie Lee i Jacku Kirbym, którzy są odpowiedzialni za większość postaci z wydawnictwa Marvel Comics. Oprócz rozmów z gośćmi w serialu pojawią się różnego rodzaju materiały archiwalne.

Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu Fot. foto: materiały promocyjne

Pierwszy odcinek serialu „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” zostanie wyemitowany na AMC 15 stycznia o godzinie 21:00. Kolejne 5 odcinków będzie można zobaczyć co poniedziałek o tej samej porze. Dokument jest pierwszą odsłoną serii „AMC Visionaries”, przybliżającej widzom kulisy różnych dziedzin popkultury. Stacja ma w planach kolejne seriale, między innymi „AMC Visionaries: James Cameron’s Story of Science Fiction”, „AMC Visionaries: Eli Roth’s History of Horror” oraz „AMC Visionaries: Rap Yearbook”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.