Twórca serialu "Czarnobyl" odpowie za reboot "Piratów z Karaibów"

26.10.2019 15:30
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły|undefined Fot. kadr z filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Disney wybrał osobę, która odpowie za nową wersję "Piratów z Karaibów". Scenariusz do filmu napisze Craig Mazin, który pracował nad serialem HBO "Czarnobyl".

Plotki na temat nowej odsłony "Piratów z Karaibów" krążą już od jakiegoś czasu, ale Disney na razie nie zdradzał szczegółów na ten temat. Według najnowszych informacji nowe życie w serię ma tchnąć scenarzysta serialu "Czarnobyl" - Craig Mazin.

"Piraci z Karaibów 6" - twórca "Czarnobyla" stworzy scenariusz do filmu

W ciągu 16 lat od premiery filmu "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" powstały cztery kolejne produkcje opowiadające o szalonych przygodach kapitana Jacka Sparrowa, w którego wcielał się Johnny Depp. Disneyowi i widzom najwyraźniej seria się nie znudziła, bo od jakiegoś czasu w planach jest je radykalne odświeżenie, obejmujące zmianę głównego bohatera. Do tej pory próbowano już z kilkoma scenarzystami, jednak efekty ich pracy nie spełniały oczekiwań twórców serii.

Przeczytaj także

Wszystko ma się zmienić po angażu Craiga Mazina, który stworzył scenariusz do hitu HBO "Czarnobyl". Jak podaje serwis Collider, to właśnie on napisze nowe przygody karaibskich piratów, w czym pomoże mu twórca serii Ted Elliot. Poprzednimi kandydatami do roli scenarzystów byli Rhett Reese i Paul Wenick znani z serii "Deadpool", którzy kilka miesięcy temu zrezygnowali z pracy nad "Piratami z Karaibów". 

Mazin i Elliot będą musieli zacząć scenariusz od samego początku. Trudno powiedzieć w jakim stopniu szósty film w serii będzie powiązany z poprzednimi, bo niewykluczone, że twórcy zdecydują się opowiedzieć zupełnie inne historie, pomijające wyczyny wiecznie podpitego pirata. Chociaż ostatnia jak na razie część "Piratów z Karaibów" z podtytułem "Zemsta Salazara" zebrała dość niskie noty, zarobiła ponad 800 milionów dolarów. Cała seria zainkasowała prawie 4,5 miliarda dolarów, więc Disney nie zamierza zabijać kury znoszącej złote jajka. 

Przeczytaj także

"Piraci z Karaibów 6" - kiedy premiera?

Fani będą musieli się jednak uzbroić w cierpliwość, bo obecnie nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących produkcji. Brak scenariusza oznacza, że film jest na samym początku procesu twórczego, więc trudno przewidywać datę premiery. Nie wiadomo również, kto zastąpi Johnny'ego Deppa w głównej roli. Według niektórych informacji tym razem będzie to postać kobieca, co na pewno urozmaiciłoby całą serię. 

Przeczytaj także

Zobacz też: Johnny Depp uzależniony od narkotyków? Amber Heard ma zdjęcia, które na to wskazują 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.