Twórcy „Avengers: Infinity War” wyznali, który Kamień Nieskończoności odpowiadał za zabicie połowy populacji wszechświata

Sergiusz Kurczuk
13.08.2018 17:39
Twórcy „Avengers: Infinity War” wyznali, który Kamień Nieskończoności odpowiadał za zabicie połowy populacji wszechświata Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Jak Thanos dokonał swojego dzieła? Okazuje się, że efektu pstryknięcia palcami potrzebował tylko jednego Kamienia Nieskończoności. 

Thanos to najpotężniejszy i najstraszniejszy przeciwnik w całym świecie MCU. Co ciekawe spora rzesza fanów filmu „Avengers: Infinity War” uważa, że Szalony Tytan nie zrobił nic złego, wymazując z istnienia połowę populacji wszechświata, w tym roślin i zwierząt. Od premiery filmu minęło już kilka miesięcy, ale sekrety Thanosa nadal intrygują widzów. Jeden z twórców 3. części „Avengers” wyjawił, jak złoczyńca dokonał swego strasznego dzieła.

„Avengers: Infinity War” - jak Thanos zabił połowę populacji wszechświata?

Dan DeLeeuw - ekspert zajmujący się sferą wizualną efektów specjalnych w „Infinity War” w rozmowie z portalem Inverse, zdradził jedną z tajemnic finalnej sceny filmu. 

Kamień Mocy wymazał ich wszystkich z istnienia.

Fani mieli różne teorie dotyczące działania Rękawicy Nieskończoności. Jedni uważali, że za zabicie połowy herosów opowiadają wszystkie klejnoty. Inni stawiali na Kamień Rzeczywistości lub Kamień Duszy. Okazało się jednak, że brudną robotę wykonał Kamień Mocy. To całkiem ciekawe, bo ten artefakt był ukazywany w filmie jak mało znaczący. Nie pokazano nawet, jak Thanos wszedł w jego posiadanie. Wspomniano jedynie, że najechał planetę Xandar i zabrał go siłą.

Wystarczy sobie jednak przypomnieć końcową scenę ze „Strażników Galaktyki”, by pojąć, że Kamień Mocy rzeczywiście przemienił połowę wszechświata w pył.

Czy zniszczenie tego klejnotu sprawi, że Thanos zostanie pokonany? A może jednak kluczem do zwycięstwa Avengers jest Kamień Duszy? Przekonamy się w maju 2019 roku, kiedy film „Avengers 4” trafi na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.