Twórca „Avengers: Infinty War” o przyszłości MCU: „Wszystko jest możliwe”

Sergiusz Kurczuk
11.06.2018 12:27
Bracia Russo i Scarlett Johansson|undefined Fot. Marvel/Disney/Kobal/REX/Shutterstock/East News

Anthony Russo odniósł się do spekulacji fanów dotyczących zmartwychwstań w „Avengers 4”. Zasugerował też, co wydarzy się w 4 Fazie filmów Marvel Studios. 

Film „Avengers: Infinity War” wprawił wszystkich fanów MCU w osłupienie. Chodzi nie tylko o poruszający finał filmu, ale przede wszystkim o cliffhanger, którym produkcja się zakończyła. Na szczęście do premiery „Avengers 4” pozostał niespełna rok. Miłośnicy filmów Marvel Studios od dawna spekulują, jak zakończy się konflikt z Thanosem i co ważniejsze, którzy z poległych superbohaterów powrócą do życia. Jeden z reżyserów „Infinity War” zasugerował, w jakim kierunku mogą pójść produkcje stworzone po 3. części „Avengers”. Wygląda na to, że MCU jest wciąż w stanie zaskoczyć swoich widzów. 

4 Faza MCU - co wydarzy się w kolejnych filmach Marvela? 

Anthony Russo udzielił wywiadu Huffington Post, w którym zdradził, w którym kierunku zmierzają przyszłe produkcje Marvel Studios. Okazuje się, że nie wszystko jest tak proste, jakby się mogło wydawać.

Chodzi o to, że warto pamiętać o tym, że w MCU wszystko jest możliwe. Tylko dlatego, że jest sequel w komiksach, wcale nie znaczy... Ludzie przywykli do czasu poruszającego się linearnie w MCU. To wcale nie musi iść w tym kierunku. Stanieje wiele odkrywczych dróg, którymi historia może potoczyć się z tego punktu. 

Mimo spektakularnych śmierci herosów w „Avengers: Infinity War”, o wielu bohaterów fani są spokojni. Studio zapowiedziało bowiem kontynuacje takich filmów jak „Spider-Man”„Doktor Strange”„Black Panther”, czy „Strażnicy Galaktyki”. Biorąc jednak pod uwagę słowa Russo, należy inaczej spojrzeć na cała sprawę. Całkiem możliwe, że sequele solowych przygód wymazanych z istnienia superherosów będą się dziać przed wydarzeniami z „Infinity War”. W końcu kolejne dwa filmy Marvel Studios - „Ant-Man i Wasp” oraz „Captain Marvel” rozegrają się przed atakiem Thanosa na Ziemię. Poza tym według słów Jamesa Gunna akcja dwóch pierwszych części „Strażników Galaktyki” rozgrywa się w ciągu 12 miesięcy. W filmowym świecie między „Strażnikami Galaktyki 2” i „Avengers: Infinity War” jest 4-letnia przerwa, więc nie wykluczone, że 3. część komicznej serii, będzie się rozgrywać na długo przed wydarzeniami z filmu braci Russo. Poza tym fani spekulują, że w „Spider-Man: Homecoming 2” rolę pajęczego herosa podobnie jak w komiksach, przejmie Miles Morales.

Thanos Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Czy te przypuszczenia się potwierdzą? A może Russo chciał jedynie zasiać w sercach fanów niepewność? W końcu to Kevin Feige odpowiada za wizję Marvel Studios? Odpowiedź na to pytanie przyniosą kolejne filmy Marvel Studios. Kolejny - „Ant-Man i Wasp” będzie miał polską premierę 3 sierpnia 2018 roku. „Captain Marvel” zobaczymy dopiero 8 marca 2019 roku, a wciąż niezatytułowaną 4. część „Avengers” dwa miesiące później. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.