Twórcy "Gry o tron" stworzą trylogię "Star Wars" o Starej Republice?

Sergiusz Kurczuk
20.03.2019 12:17
Knights of the Old Republic|undefined Fot. materiały prasowe

Według najnowszych informacji, twórcy "Gry o tron", którzy przygotowują nową trylogię "Gwiezdnych Wojen", skupią się na wydarzeniach dziejących się setki lat przed historią przedstawioną w dotychczasowych filmach kosmicznej sagi.

W grudniu 2019 roku do kin wejdzie IX epizod "Gwiezdnych Wojen". Chociaż na temat filmu w reżyserii J.J. Abramsa wiadomo niewiele, przedstawiciele Lucasfilm zapowiedzieli, że za jakiś czas powstanie kolejna trylogia, w której zabraknie wątku rodu Skywalkerów. Fani zastanawiali się, w jakim przedziale czasu będą rozgrywać się nowe produkcje, za które odpowiedzialni są David Benioff i D.B. Weiss. Najnowsze doniesienia sugerują, że zobaczymy czasy sięgające dalej, niż prequele Goerge'a Lucasa.

Przeczytaj także

"Gwiezdne Wojny" - nowa trylogia będzie się dziać w Starej Republice?

Jak informuje serwis Star Wars News Net, kolejna opowieść pod szyldem "Star Wars" rozegra się kilkaset lat przed opowieścią o Anakinie Skywalkerze i jego potomstwie. Portal powołuje się na anonimowe źródło, które opowiedziało o planach Lucasfilm oraz Benioffa i D.B. Weissa.

Cieszę się, że będę pracował nad nowym filmem tej jesieni. To nie jest trylogia Riana Johnsona. To pierwszy film kolesi od "Gry o tron" i rozgrywa się podczas Starej Republiki, ponieważ Disney chce otworzyć linię czasową "Star Wars" i stworzyć charakter znany z "Gry o tron". Więc akcja będzie się dziać setki lat przed pojawieniem się Skywalkerów, więc będzie to coś, jakby "Gwiezdne Wojny" spotkały "Władcę Pierścieni". Zdjęcia ruszają tej jesieni i dział wizualny, zajmuje się teraz projektowaniem. Trwają też końcowe prace nad scenariuszem. To wszystko, co wiem, ale jestem przekonany na 95%, że to się potwierdzi.

Na razie doniesienie należy traktować jako plotkę. Do tej pory wiadomo było, że powstanie kolejna trylogia, ale z zapowiedzi wynikało, że Rian Johnson będzie współpracował nad nią z twórcami "Gry o tron". Nowe informacje wskazują jednak, że powstające trylogie będą dwie. Ta, nad którą pracują Benioff i Weiss ma ukazywać wczesne lata zakonu Jedi i ich walki z Sithami. Chociaż informacja nie została potwierdzona, tego typu zagranie, byłoby dobrym ruchem ustawiającym serię na przyszłość. Twórcy mogliby eksplorować nie tylko losy galaktyki po Skywalkerach, ale również przeszłość całego uniwersum.

"Gwiezdne Wojny IX" - kiedy premiera?

Na razie pozostaje nam czekać na potwierdzenie nowych doniesień. Obecnie fani "Star Wars" wciąż oczekują na pierwszy zwiastun IX epizodu "Gwiezdnych Wojen". Zobaczymy w nim zakończenie konfliktu między Kylo Renem a Rey. Film trafi na ekrany polskich kin 19 grudnia 2019 roku. Trailer prawdopodobnie zadebiutuje w kwietniu tego samego roku.

>>Zobacz też: Poznaliśmy tytuł "Star Wars IX"?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.