Twórcy „Igrzysk śmierci” i „Big Short” zrobią film o słynnej potyczce Hulka Hogana

Sergiusz Kurczuk
12.06.2018 15:25
Hulk Hogan|undefined Fot. Nancy Rivera / Splash News/East News

Hulk Hogan słynie jako wrestler. W nowym filmie Francisa Lawrence'a ze scenariuszem Charlesa Randolpha zobaczymy jednak sądową batalię zapaśnika z portalem Gawker. 

Terry Gene Bollea znany lepiej jako Hulk Hogan to jeden z najsłynniejszych zapaśników na świecie. Został ikona lat 90. i oprócz wrestlingu, zajmował się również graniem w filmach. Obecnie jest osobowością telewizyjną. Ostatnie lata Hogana są silnie związane z kolorowym światem celebrytów. W 2006 roku był na ustach wielu Amerykanów za sprawą seksskandalu, który nagłośnił portal Gawker. Hogan postanowił wytoczyć proces wydawcy. Najnowszy film Francisa Lawrence'a „Conspiracy: Peter Thiel, Hulk Hogan, Gawker, and the Anatomy of Intrigue” na podstawie książki o tym samym tytule, opowie o tej słynnej walce Hulka Hogana

Hulk Hogan Fot. foto: SPLASH NEWS/East News

Hulk Hogan kontra Gawker - o co chodziło?

W 2006 roku do sieci trafiło nagranie, na którym Hogan uprawiał seks z żoną znanego radiowca o pseudonimie Bubba the Love Sponge. Osobą odpowiedzialną za wypuszczenie wideo do sieci był A.J. Daulerio, który nie chciał zdjąć materiału ze strony. Wrestler postanowił pozwać Gawker, przy okazji nie szczędząc rasistowskich komentarzy pod adresem Daulerio. Po latach sądowej walki Hoganowi udało się wygrać ten pojedynek. W 2016 roku ogłoszono wyrok na korzyść Bolleii opiewający na 115 milionów dolarów  odszkodowania. Kilka dni później do kwoty dodano kolejne 25 milionów za straty moralne. 

Orzeczenie sądu wywołało spore kontrowersje i podzieliło opinię publiczną. Cześć osób zgadzała się z werdyktem, ale pojawiły się również głosy, że takie zakończenie sprawy to ograniczanie wolności słowa. W każdym razie wyrok doprowadził Gawker Media do złożenia wniosku o ochronę przed upadłością. Wkrótce firma została wystawiona na sprzedaż, a portal gawker.com zamknięty na dobre. 

Hulk Hogan bohaterem filmu Francisa Lawrence'a

Jak donosi Variety, tę głośną sprawę wkrótce zobaczymy na kinowym ekranie. Reżyserem filmu ma być Francis Lawrence odpowiedzialny za „Igrzyska śmierci”. Scenarzystą został natomiast Charles Randolph - laureat Oscara za „Big Short”. Ogłoszono też castingi na role Hulka Hogana, Petera Thiela i byłego prezesa Gawker Nicka Dentona. Scenariusz zostanie oparty na wcześniej wspomnianej książce Ryana Holidaya. Produkcja oprócz przedstawienia głośnej afery ma dotykać rozmaitych problemów społecznych, takich jak homofobia, cudzołóstwo, granice wolności słowa oraz korupcja w mediach. Na temat sądowej batalii Hogana w 2015 roku powstał dokument Netfliksa zatytułowany „Nobody Speak”. 

Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących „Conspiracy: Peter Thiel, Hulk Hogan, Gawker, and the Anatomy of Intrigue”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.