Twórcy filmu „Suspiria” oszukali widzów. Tilda Swinton zagrała też mężczyznę

Sergiusz Kurczuk
11.10.2018 13:13
Twórcy filmu „Suspiria” oszukali widzów. Tilda Swinton zagrała też mężczyznę Fot. materiały promocyjne

Okazuje się, że w horrorze „Suspira” Tilda Swinton zagrała nie tylko tajemniczą Madame Blanc, ale również starego doktora Jozefa Klemperera. W obsadzie filmu jako Klemperer figuruje nieistniejący niemiecki aktor Lutz Ebersdorf. 

Tilda Swinton niejednokrotnie udowodniła, że jest genialną aktorką. W swojej karierze występowała w artystycznych przedsięwzięciach kinowych, ale zaradzało się jej także zagrać w kilku blockbusterach. Remake słynnej „Suspirii” to film z pogranicza tych dwóch światów. Okazuje się, że aktorka nie wcieliła się jedynie w prowadzącą prestiżową szkołę baletową Madame Blanc, ale też w postać 80-letniego mężczyzny. I to podwójnie, bo twórcy, żeby ukryć drugą rolę Swinton, stworzyli fikcyjnego niemieckiego aktora Lutza Ebersdorfa. 

„Suspiria” - kogo grała Tilda Swinton?

Mroczna historia opowiada o młodej tancerce, która trafia do berlińskiej szkoły tańca, w której dzieją się dziwne rzeczy. Na czele placówki stoi ekscentryczna Madame Blanc i to właśnie w jej postać oficjalnie wcieliła się Swinton. Jednak w rozmowie z New York Times aktorka ujawniła, że tak naprawdę miała do zagrania jeszcze jedną rolę.

Suspiria Fot. foto: materiały promocyjne

Doktor Jozef Klemperer to również jej kreacja. Aktorka wyjaśniła, skąd wziął się pomysł na ten żart twórców. 

Niewątpliwie zrobiłam to przede wszystkim z powodu czystej chęci zabawy. 

Nad 4-godzinną charakteryzacją, pozwalającą na przeistoczenie Swinton w ponad 80-letniego mężczyznę czuwał nagrodzony Oscarem charakteryzator Mark Coulier. Filmowiec zdradził kulisy metamorfozy.

Kazała zrobić nam penisa i jądra. Miała dość ciężki zestaw genitaliów, więc poczuła dyndanie między nogami i nie zawahała się wyciągać swojego sprzętu przy kilku okazjach. 

„Suspiria” - kim jest Lutz Ebersdorf?

Żeby mistyfikacja nie wyszła na jaw, stworzono nawet profil aktora, którzy rzekomo zagrał doktora Klemperera. Krótki biogram Lutza Ebersdorfa wraz ze zdjęciem trafił na portal IMBD. 

Suspiria Fot. foto: print screen z IMBD.com

Aktorka początkowo chciała uśmiercić Ebersdorfa i umieścić jego nazwisko w napisach końcowych z adnotacją, że zmarł podczas postprodukcji. Swinton w obu rolach będziemy mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie już niedługo. „Suspiria” trafi do polskich kin 2 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.