Twórcy nowego "Predatora" pokazali niewykorzystane projekty hybryd. Jak miał wyglądać Predator-małpa?

Sergiusz Kurczuk
29.11.2018 12:48
foto: Predator|undefined Fot. kadr z filmu Predator

W sieci pojawiły się concept arty z filmu "Predator". Grafiki przedstawiają nowe potworne hybrydy Predatorów.

Fani serii "Predator" czekali na nowy film wiele lat. W końcu pracy nad kolejnym sequelem podjął się Shane Black. Produkcja wywołała w miłośnikach science fiction mieszane uczucia i nie sprostała ich wysokich oczekiwaniom. Mimo to w produkcji z 2018 roku pojawiło się kilka ciekawych elementów, które poszerzyły świat stworzony w 1987 roku przez Johna McTiernana. Nie wszystkie pomysły twórców weszły jednak do finalnego dzieła.

W sieci pojawiły się concept arty niewykorzystanych hybryd Predatorów. Jak się prezentują?

"Predator" - niewykorzystane projekty hybryd rasy Yautja

W styczniu 2019 roku do sprzedaży trafi fizyczna wersja DVD/Blu-ray "Predatora" w reżyserii Blacka. Już niedługo amerykańscy fani serii będą mogli nabyć film również w wersji cyfrowej. W domowym wydaniu nie zabrakło oczywiście dodatków takich jak usunięte sceny. Zanim zobaczymy nieużyte przez twórców pomysły, prezentujemy dwa rodzaje Predatorów, które finalnie nie znalazły się w filmie. Jak wyglądają Yautja połączone z dwoma gatunkami ziemskich małp?

Concept arty po raz pierwszy ukazały się na stronie AvP Galaxy dzięki Constantine'owi Sekerisowi. Artysta, który pracował przy filmie Blacka nad graficznymi wizualizacjami, komentował powstawanie Predatorów-małp. Grafiki przedstawiają dwie hybrydy - jedna posiada kilka par kończyn, druga ma cztery łapy, ale wyjątkowo paskudny pysk.

Dziś dzielę się z Wami hybrydą Predatora z małpą z wieloma kończynami. Production designer Martin Whist i Shane Black mieli notatki dotyczące tego stworzenia. Zazwyczaj spędzam nad takimi rzeczami trochę czasu w fazie szkicowej, kiedy mam papier i ołówek. To stworzenie powstało do razu w 3D i to w dość krótkim czasie, bo w nocy po 2 godzinach. Wczesna wersja scenariusza przewidywała dużo różnych hybryd, które wymyśliliśmy z  Tullym Summersem. Nie jestem pewien czy wizualizacje 3D były w statku, czy naukowcy/emisariusze Predatorów eksperymentowali z miksowaniem DNA różnych gatunków. Myślę, że są to początkowe, szybkie pomysły i chcieliśmy mieć szybko opcję pogłębiania tego tematu, żeby go później wyklarować. W końcu wszystkie te pomysły zostały wycięte w finalnej wersji filmu.

"Predator" na DVD i Blu-ray - kiedy premiera?

Nowa część historii o drapieżnych kosmitach pojawi się na płytach Blu-ray i DVD na początku roku 2019. 11 stycznia do sprzedaży trafi cyfrowa wersja filmu. Fizyczna forma domowego wydania filmu będzie dostępna od 28 stycznia. Na razie nie wiadomo, kiedy polscy fani Predatorów, będą mogli oglądać najnowszy sequel w swoich domach.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.