Ujawniono przyczynę śmierci założyciela „Playboya”, Hugh Hefnera

Maciej Koprowicz
04.10.2017 11:07
Ujawniono przyczynę śmierci założyciela „Playboya”, Hugh Hefnera Fot. Joseph Gotfriedy/Broadimage/EAST NEWS

Słynny miliarder i twórca imperium spod znaku króliczka zmarł 27 września 2017 roku w wieku 91 lat.

Hugh Hefner zmienił oblicze popkultury jak mało która osoba na świecie. Jego magazyn dla mężczyzn „Playboy”, który ukazuje się w Stanach Zjednoczonych nieprzerwanie od 1953 roku, za sprawą zupełnie nowego podejścia do kobiecej nagości położył fundamenty pod rewolucję seksualną. Pismo to jednak dużo więcej niż „świerszczyk” - od ponad sześciu dekad magazyn kreuje lifestyle’owe trendy wśród mężczyzn.

„Playboy” to prawdziwe imperium medialne – doczekał się edycji w 39 krajach. Jego główny architekt, Hugh Hefner wydawał się niezniszczalny – przez całe życie otoczony luksusem i najpiękniejszymi kobietami świata, tryskał energią mimo podeszłego wieku. Niestety, jego długie i barwne życie zakończyło się 27 września 2017 roku.

Początkowo nie informowano o okolicznościach śmierci Hugh – podano jedynie do wiadomości, że nastąpiła ona z przyczyn naturalnych. Serwis TMZ dotarł do aktu zgonu założyciela „Playboya”, z którego wynika, że przyczyną tą było nagłe zatrzymanie krążenia. Portal, powołując się na dokumentację medyczną twierdzi również, że Hefner równolegle cierpiał na sepsę i był zakażony bakteriami E. coli.

Hugh spoczął 30 września 2017 roku na cmentarzu w Los Angeles, tuż obok krypty pierwszej playmate w historii „Playboya” – Marilyn Monroe. Potentat medialny będzie bohaterem filmu biograficznego – w rolę króla życia wcieli się Jared Leto.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.