Ukochana Thora będzie miała raka? Natalie Portman zdradziła wątki fabularne nowego filmu Marvela

09.10.2020 13:48
NAtalie Portman na San Diego Comic Con 2019|undefined Fot. London Entertainment / SplashNews.com/East News

W filmie "Thor: Love and Thunder" rolę gromowładnego bóstwa przejmie Jane Foster, grana przez Natalie Portman. Aktorka zdradziła, co czeka jej postać.

Na ten film czekają nie tylko miłośnicy produkcji Marvela, ale również fani Taiki Waititiego i Natalie Portman. Mowa oczywiście o czwartej odsłonie przygód komiksowego Thora. Wcielająca się w Jane Foster gwiazda zapowiedziała, czego fani mogą spodziewać się po nadchodzącym tytule. 

"Thor 4" - Jane Foster będzie miała raka

Kiedy podczas San Diego Comic Con 2019 ogłoszono, że Natalie Portman powróci do serii o Thorze i do tego zajmie jego miejsce, fani nie kryli zaskoczenia i radości. Nowy film Taiki Waititiego będzie się odnosił do uznanego przez czytelników Marvel Comics runu Jasona Aarona z 2014 roku, kiedy wprowadzono kobiecą Thor. Okazuje się, że ten komiks zainspirował twórców nie tylko do zmiany płci gromowładnego bóstwa. Pojawi się też pewien wątek tragiczny.

Przeczytaj także

Czytelnicy runu Aarona z pewnością się tego domyślali. Teraz potwierdziła to sama Portman. Aktorka w rozmowie z Yahoo! zapowiedziała, że "Thor: Love and Thunder" będzie swego rodzaju adaptacją "Mighty Thor". Oznacza to, że główna bohaterka będzie zmagać się z nowotworem.

film jest oparty na powieści graficznej "Mighty Thor". [JANE] przejdzie przez terapię leczenia raka, a z drugiej strony pojawi się wątek superbohaterski. (...) Nie mogę wiele więcej powiedzieć. Jestem naprawdę podekscytowana. Zaczynam trenować, żeby nabrać mięśni.

Portman cieszy się ze swojej roli, bo dzięki niej grono superbohaterek znowu się powiększy. Jeszcze do niedawna jedyną superheroiną MCU była Black Widow. Na szczęście z roku na rok, liczba postaci kobiecych rośnie.

Przeczytaj także

W komiksie "Mighty Thor" u Jane Foster wykryto raka piersi. Przeszła konwencjonalną terapię nowotworową, ale szanse na jej wyzdrowienie były niewielkie. Kiedy Thor stracił władzę nad pozostawionym na Księżycu Mjolnirem, Jane słyszała telepatyczne nawoływanie magicznej broni. Dzięki Heimdallowi dostała się na satelitę i sięgnęła po Mjolnira.

Przeczytaj także

W ten sposób zyskała moce Thora i zastąpiła Odinsona w nordyckim panteonie. Jako Thor choroba nie była dla niej groźna. Powrót do śmiertelnej powłoki mógł jednak zakończyć się śmiercią Foster. Przez jakiś czas walczyła jako bogini piorunów u boku nowej wersji Avengers. W końcu młot wrócił do Odinsona, a Jane została jedną z walkirii.

Przeczytaj także

"Thor 4" - kiedy premiera?

Jak będą wyglądały losy filmowej Jane Foster. Tego dowiemy się dopiero za jakiś czas. Produkcja "Thor: Love and Thunder" rusza niebawem. W filmie oprócz Portman powrócą również Chris Hemsworth oraz Tessa Thompson. Premiera czwartej części "Thora" została zaplanowana na 11 lutego 2022 roku.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.