Ukraiński aktor Pasha Lee zginął w trakcie walk z Rosją. Miał zaledwie 33 lata

08.03.2022 10:14
Ukraiński aktor Pasha Lee zginął w trakcie walk z Rosją. Miał zaledwie 33 lata Fot. NICOLAS CORTES/ZEPPELIN/SIPA/SIPA/East News

W wieku 33 lat zmarł Pasha Lee, ukraiński aktor i prezenter telewizyjny, który po rozpoczęciu wojny w Ukrainie zaciągnął się do szeregów obrony terytorialnej. 

Nie żyje ukraiński aktor Pasha Lee. Walczył w Irpieniu

Oficjalną informację o śmierci artysty przekazał dziennikarz i prawnik Yaroslav Kuts oraz Illia Ponomarenko, reporter wojenny "Kyiv Independent".  

Polecamy

33-letni Pasha Lee zaciągnął się do wojsk obrony terytorialnej już pierwszego dnia napaści Rosji na Ukrainę. Na Instagramie zdążył opublikować dwa zdjęcia w mundurze, pod którymi znalazły się już tysiące komentarzy napisanych przez opłakujących go obywateli: 

Pasha Lee był znanym aktorem dubbingowym oraz filmowym. Podkładał głos m.in. w "Hobbicie" czy "Królu Lwie". Pod koniec stycznia fani mogli oglądać go w programie rozrywkowym "Day at Home". Był również piosenkarzem i kompozytorem.

Informację o jego śmierci przekazał przyjaciel Yaroslav Kuts oraz Illia Ponomarenko, dziennikarz. Pasha Lee zginął 6 marca 2022 roku podczas walk o Irpień, miasto pod Kijowem.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.