"Uncharted" i "The Last of Us" to dopiero początek. Sony planuje więcej filmowych adaptacji gier

12.01.2021 17:28
"Uncharted" i "The Last of Us" to dopiero początek. Sony planuje więcej filmowych adaptacji gier Fot. materiały prasowe/Sony Pictures

Szef PlayStation Jim Ryan zapowiedział, że nadchodzące "Uncharted" i "The Last of Us" będą dopiero początkiem produkcji na podstawie gier Sony. Szykujmy się na mnóstwo seriali i filmów bazujących na dziełach przeznaczonych na konsole Sony.

Uncharted dopiero początkiem - Sony przygotuje więcej adaptacji gier

Sony bierze udział w internetowych targach CES 2021. Z tej okazji szef Sony Interactive Entertainment Jim Ryan przygotował wideo, które skupiało się głównie na PlayStation 5 oraz całej marce PlayStation. Prezes firmy zapowiedział, że film "Uncharted" i serial "The Last of Us" na HBO są "dopiero początkiem" dla ofensywy Sony na rynku filmów i seriali.

Polecamy

Pod koniec 2020 roku Sony powiedziało wprost, że obecnie w produkcji mają łącznie 10 filmów i seriali (zapowiedzianych i niezapowiedzianych), więc słowa Ryana raczej nie są jakąś wielką niespodzianką - miło po prostu wiedzieć, że Sony wciąż pracuje nad "legitymowaniem" gier wideo:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że przenosimy jedne z najlepszych marek z PlayStation na nowe terytoria, takie jak filmy i seriale. Jeszcze w tym roku zobaczycie film "Uncharted" z Tomem Hollandem na podstawie naszej ikonicznej serii przygodowych gier akcji, a niedługo także "The Last of Us", czyli ciężką, emocjonalną podróż, która zadebiutuje na HBO.

To jest tylko początek naszej ekspansji na nowe rynki i do szerszej publiczności. Sony jest kreatywną marką rozrywkową, a rozrywka nigdy nie miała dla świata takiego znaczenia, jak teraz. 

Polecamy

Film "Uncharted" ma zadebiutować w kinach już 16 lipca 2021 roku. Główną rolę zagra Tom Holland (Nathan Drake), a na ekranie będą mu towarzyszyli Mark Wahlberg w roli Victora "Sully'ego" Sullivana oraz Antonio Banderas, który zagra nienazwanego dotąd przeciwnika Drake'a i Sully'ego. W produkcji pojawią się też m.in. Sophia Ali oraz Tati Gabrielle. Wyreżyseruje go Ruben Fleischer ("Venom").

Jeśli chodzi natomiast o "The Last of Us", to serial przygotują Craig Mazin (twórca popularnego "Czarnobyla") oraz Neil Druckmann, scenarzysta i reżyser obydwóch części gry. Produkcja ma być pierwszym dziełem PlayStation Productions, czyli firmy mającej na celu tworzyć kontent telewizyjny związany z grami na konsole japońskiego giganta. Niestety, na razie nie znamy ani daty premiery, ani obsady "TLOU". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.