"Uncharted" jest sporym hitem finansowym. Film z Tomem Hollandem raczej będzie miał kontynuację

22.02.2022 12:48
"Uncharted" jest sporym hitem finansowym. Film z Tomem Hollandem raczej będzie miał kontynuację Fot. Sony Pictures/Moviestore/Shutterstock/East News

Sony właśnie tego oczekiwało, kiedy zatrudniało do roli Nathana Drake'a Toma Hollanda - sukcesów finansowych swojej produkcji na bazie popularnej serii gier. Przychody "Uncharted" są na tyle duże, że film pewnie doczeka się kontynuacji.

Uncharted - film doczeka się kontynuacji?

"Uncharted" po 4 dniach od premiery przyniósł zysk ze sprzedaży biletów rzędu 139 milionów dolarów, z czego 51 milionów pochodziło z rynku USA (prognozy zakładały wynik 30 milionów), co tylko utwierdziło Sony w przekonaniu, że wydawanie filmów w kinach nadal jest całkiem opłacalne, a wstrzymanie się z debiutem produkcji było sprytnym ruchem.

Polecamy

Wynik bardzo pochwalił szef filmowej dywizji Sony, Tom Rothman, który podkreślił ten sukces w mailu do swoich współpracowników, kiedy pojawiły się pierwsze wyniki finansowe z box-office. Podziękował wszystkim, a także zaznaczył jasno, że "Uncharted" to nowa hitowa franczyza Sony, co sugeruje, że produkcja doczeka się kontynuacji:

Z wynikiem ponad 100 milionów dolarów na świecie oraz 90% na Rotten Tomatoes wśród widzów, "Uncharted" to nowa hitowa franczyza dla naszej firmy.

O kontynuacji myśleli chyba wszyscy - ludzie z Naughty Dog, którzy oddali projekt w ręce Sony Pictures, producenci filmu, reżyser Ruben Fleischer, a także gwiazdorzy Mark Wahlberg i oczywiście Tom Holland. Zresztą nawet sama produkcja kończy się tak, jakby twórcy już teraz mieli jakieś wstępne pomysły na kontynuację przygód filmowego Nathana Drake'a i Victora "Sully'ego" Sullivana.  

Polecamy

Chociaż film spotkał się ze średnim przyjęciem ze strony krytyków, to tak jak wspomniał w swoim oświadczeniu Roth, widzowie przyjęli go znacznie cieplej. Zresztą wynik kasowy mówi sam za siebie - "Uncharted" jest po prostu hitem.

Film trafił do kin 18 lutego 2022 roku. Obok Hollanda i Wahlberga w "Uncharted" pojawiają się również Sophia Taylor Ali, Antonio Banderas i Tati Gabrielle. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.