Undertaker zostanie bohaterem komiksu. Powieść graficzna przedstawi karierę wrestlera

Sergiusz Kurczuk
26.04.2018 13:00
Unddertaker|undefined Fot. WWE/YouTube

Undertaker to jeden z najsłynniejszych wreslerów na świecie. Niebawem poznamy kulisy jego zapaśniczej kariery w powieści graficznej „WWE: Undertaker”. 

Wrestling może nie jest najpopularniejszą formą rozrywki w naszym kraju, ale istnieje wielu miłośników tego sportu. Każdy kto pamięta lata 90., na pewno przynajmniej raz oglądał reżyserowane zapasy, który były novum w rzeczywistości, która rodziła się po upadku komunizmu w Polsce. To właśnie w tym okresie Mark William Calaway znany lepiej jako Undertaker rozpoczynał swoją karierę w federacji WWE. Chociaż od podpisaniu umowy z tą organizacją minęło już prawie 30 lat, nadal jest aktywny zawodowo i kopie tyłki kolejnemu pokoleniu wrestlerów. Nic dziwnego, że nie niebawem ukaże się komiksowa biografia tego zawodnika. 

„WWE: Undertaker” - o czym jest komiks?

Federacja WWE weszła we współpracę z BOOM! Studios i wspólnymi siłami wydają powieść graficzną poświęconą jednemu z najsłynniejszych wrestlerów świata. Wrestling to jeden ze stałych elementów amerykańskiej kultury masowej, podobnie zresztą jak komiks. Nic dziwnego, że do biografii Undertakera wybrano właśnie ten środek przekazu. Powieść graficzna o zapaśniku opowie o sekretach wrestlera. Dzięki niej zajrzymy za kulisy widowisk, jakimi są walki zapaśników oraz przyjrzymy się kolejnym kamieniom milowym w karierze Undertakera. Jest co pokazywać, bo Undertaker walczy na ringu już prawie 25 lat. 

WWE: Undertaker Fot. foto: materiały promocyjne

Scenarzystą komiksu „WWE: Undertaker” został Chad Dundas - pisarz, dziennikarz sportowy i znawca sportów walki. Oprawą wizualną zajął się natomiast Rodrigo Lorenzo, który w swoim dorobku ma pracę dla największych wydawnictw komiksowych - DC i Marvela. Za okładkę odpowiedzialny jest Oliver Barrett. Na stronie Boom! Studios pojawiły się wypowiedzi Dundasa i Lorenzo, którzy skomentowali pracę nad „WWE: Undertaker”. Autor scenariusza przyznał, że od lat podziwia Undertakera. 

Miałem 12 lat, kiedy w 1990 roku Undertaker zadebiutował w WWE i od tego momentu postrzegałem go jako swojego człowieka. Odpowiedziałem natychmiast, nie tylko z powodu jego wspaniałych cech fizycznych, ale z powodu rozwoju tej postaci i narracji, która stworzyła z niego unikat w krajobrazie zawodników WWE. 

Co do przedsięwzięcia przyciągnęło rysownika? 

Jestem szczęśliwy, że zostałem wybrany do narysowania tej historii z wielu powodów. Od małego Undertaker był moją ulubioną gwiazdą WWE i to dla mnie zaszczyt, że Boom! Studios i WWE zdecydowały się zaangażować mnie do zilustrowania legendy Undertakera w ich pierwszej oryginalnej powieści graficznej. 

Powieść graficzną skomentował również Eric Harburn z Boom! Studios, który sprawował pieczę nad projektem.

Był tylko jeden wielki powrót w historii WWE, więc kiedy rozważaliśmy, czyją historię opowiedzieć w pierwszej oryginalnej powieści graficznej WWE, pojawiła się tylko jedna odpowiedź: Undertaker. Współpracując blisko z naszymi partnerami w WWE, mogliśmy spojrzeć głębiej na historię Undertakera i ukazać nieopowiedziane wcześniej szczegóły jego trwającej kilka dekad kariery. 

Undertaker - kim jest?

Calaway rozpoczął karierę wrestlera w 1984 roku. Przełom nastąpił w 1990, kiedy podpisał kontrakt z WWE. Od tamtej pory, mimo 53 lat na karku z drobnymi przerwami kontynuuje walkę dla tej federacji. W trakcie wieloletnich zmagań na ringu starł się z innymi słynnymi wrestlerami. Jest czterokrotnym zdobywcą WWF/WWE Championship i trzykrotnym posiadaczem World Heavyweight Championship. Przez wiele lat był tak zwanym heelem, czyli zapaśnikiem grającym rolę czarnego charakteru. Słynie ze swojego ringowego emploi - nieumarłej istoty, posługującej się motywami z horrorów. Jego długi czarny skórzany płaszcz, kapelusz z szerokim rondem i mroczna muzyka podczas wejść to cechy charakterystyczne Undertakera. Na początku nowego millenium zmienił image i stylizował się na harleyowca, ale w 2004 roku powrócił do demonicznego wyglądu.

Sformułowanie powieść graficzna może brzmi górnolotnie w odniesieniu do wrestlera, ale ani twórcy, ani odbiorcy nie spodziewają się dzieła pokroju „Maus”. W tym wypadku chodzi o to, że „WWE: Undertaker” nie będzie serią komiksów, tylko dłuższą opowieścią w zamkniętej formie. Ze słów osób odpowiedzialnych za komiks wynika, że wkrótce ukażą się kolejne komisy poświęcone zawodnikom WWE. 

Premiera „WWE: Undertaker” została zapowiedziana na październik 2018 roku. Będzie do nabycia w sklepie internetowym BOOM! Studios, księgarniach i sklepach z komiksami. W cyfrowej formie trafi na comiXology, iBooks, Google Play, oraz do aplikacji BOOM! Studios.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.