Słynny reżyser nakręcił film iPhonem. Zobacz zwiastun thrillera psychologicznego „Unsane”

Natalia Hluzow
30.01.2018 15:11
Słynny reżyser nakręcił film iPhonem. Zobacz zwiastun thrillera psychologicznego „Unsane” Fot. materiały prasowe

Zdobywca Złotej Palmy w Cannes za „Seks, kłamstwa i kasety wideo” oraz Oscara za „Traffic” powraca i prezentuje zwiastun filmu „Unsane”, który nakręcił... iPhonem.

Mowa oczywiście o Stevenie Soderberghu, który po zrealizowaniu „Magic Mike'a” słusznie odpuścił sobie reżyserię filmową na jakiś czas. Jeden z najsłynniejszych reżopów w Hollywood na jakiś czas zajął się produkcjami telewizyjnymi, realizując film „Wielki Liberace” oraz serial „The Knick”. Powrócił w 2017 roku filmem „Logan Lucky”, który przeszedł bez echa, choć wystąpili w nim Channing Tatum, Adam Driver, Daniel Craig, Katie Holmes i Hilary Swank. Na szczęście podobny los nie grozi jego nowej produkcji, „Unsane”, o której głośno jest już od miesięcy za sprawą tego, że zrealizował ją iPhonem.

1. zwiastun filmu „Unsane”

Soderbergh w swoim najnowszym filmie tradycyjnie stanął za kamerą (albo raczej ze smartfonem w dłoni) zarówno jako reżyser, jak i w roli operatorora. Jak wyszła mu ta zabawa formą przy użyciu telefonu komórkowego? Pierwszy rzut oka na ten eksperyment oferuje nam zwiastun filmu:

„Unsane” - film nakręcony iPhonem. Kiedy premiera?

Film został ogłoszony w 2017 roku i nie mając jeszcze obsady, opisu fabuły ani nawet tytułu, był potocznie nazywany „sekretnym projektem Stevena Soderbergha nakręconym iPhonem”. Z czasem okazało się, że w głównej roli zobaczymy Elżbietę II z serialu „The Crown”, czyli Claire Foy oraz Juno Temple („Winyl”), Joshuę Leonarda, Amy Irving i Jaya Pharoaha. 

Jak wynika z trailera, bohaterka grana przez Foy będzie zmagała się z lękiem, że prześladuje ją stalker, w efekcie czego wyląduje w szpitalu psychiatrycznym, gdzie nikt nie będzie wierzył w jej wersję. Czy bohaterka okaże się ofiarą urojeń czy autentycznego prześladowcy? Przekonamy się już niebawem. Za scenariusz odpowiadają Jonathan Bernstein i James Greer. Światowa premiera filmu została zapowiedziana na 23 marca 2018. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.