Usunięta scena z filmu „Logan: Wolverine” ukazuje śmierć ważnego bohatera

Kamil Dachnij
27.06.2017 14:07
Usunięta scena z filmu „Logan: Wolverine” ukazuje śmierć ważnego bohatera Fot. kadr z filmu

Ciężko będzie szukać w 2017 roku lepszego filmu opartego na komiksie. W sieci pojawiła się scena, która ostatecznie nie trafiła do filmu. 

Sukces „Deadpoola” z 2016 roku udowodnił wielkim wytwórniom, że można nakręcić film z kategorią wiekową R i zarobić ogromne pieniądze. Jeszcze do czasu premiery „Logana: Wolverine” (w Polsce 03.03.2017) w reżyserii Jamesa Magnolda, słynny Rosomak wystąpił wcześniej w dwóch solowych filmach, o których niczego dobrego powiedzieć nie można. Często jeden z najsilniejszych punktów dwóch trylogii o X-Menach, w spin-offach nie dość, że dostawał wyjątkowo źle napisane scenariusze, to jeszcze wciskany był w produkcje PG-13. Jednak postać grana przez Hugh Jackmana doczekała się należytego filmu, w którym przemoc została przepysznie oddana, zaś fabuła sprowadzona do absolutnego minimum.

„Logan: Wolverine” zarobił zacne 617 milionów dolarów na całym świecie i jest godnym pożegnaniem Jackmana z jego najsłynniejszą kreacją. Do sieci trafiła właśnie zapewne jedna z wielu niewykorzystanych scen, których możemy się spodziewać w przyszłym wydaniu filmu na DVD i Blu-ray.

Widzimy w niej śmierć mutanta Calibana (Stephen Merchant), który wraz z Wolverinem zajmował się chorym Charlesem Xavierem (Patrick Stewart). Bohater zginął w filmie w eksplozji samochodowej, ale jego zejście z padołu nie zostało pokazane wprost. W wyciętej scenie widzimy go jednak, jak strasznie pokiereszowany czołga się po ziemi, by po chwili skrzyżować wzrok z Loganem. Jest to moment o tyle znamienny, bo główny bohater nie kwapił się z uratowaniem Calibana, który został porwany wcześniej przez bandziorów. Obraz Jamesa Mangolda już w swojej kinowej wersji był wyjątkowo okrutny i ponury, ale z tą sceną mógłby być jeszcze bardziej.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.