„Venom” z PG-13? Niepokojące słowa producenta filmu sugerują kategorię wiekową dla dzieci

Sergiusz Kurczuk
19.07.2018 12:38
Venom|undefined Fot. kadr z filmu Spider-Man 3

„Venom” miał być filmem przeznaczonym wyłącznie dla widzów dorosłych. Słowa Aviego Arada wskazują jednak, że adaptacja komiksu Marvela trafi do szerszego grona odbiorców. 

Venom jest jedną z najstraszniejszych postaci z uniwersum Marvela. Zadebiutował pod koniec lat 80., ale jego największa popularność przypada na ostatnią dekadę XX wieku. Jak większość komiksowych tworów z tamtego okresu, był ogromnym, brutalnym, napakowanym do granic możliwości antybohaterem. Zadebiutował jako jeden z najgroźniejszych przeciwników Spider-Mana, ale z czasem twórcy odkryli jego potencjał i sprawili, że rozpoczął walkę ze złem. Venom wystąpił już w filmie „Spider-Man 3” z 2007 roku, ale grana przez Tophera Grace'a postać rozczarowała fanów komiksów. Nową nadzieją stał się spin-off poświęcony Symbiotowi, w którym wystąpi Tom Hardy. Wszystkie dostępne dotąd materiały promocyjne wskazywały na to, że nowy film Sony zostanie przeznaczony jedynie dla dorosłych widzów. Wypowiedź producenta „Venoma” spowodowała jednak, że na fanów postaci padł cień strachu. 

„Venom” z kategorią wiekową PG-13?

Do tej pory studio Sony nie potwierdziło, że „Venom” dostanie kategorię wiekową R, ale wskazywały na to zarówno plakaty filmu, oraz dwa, dość mroczne jak na film dla dzieci i młodzieży zwiastuny. Ponadto twórcy zapowiedzieli, że w historii o Symbiocie pojawią się niezwykle brutalne sceny. Tom Hardy w wywiadzie dla Entertainment Weekly zdradził nawet, że Venom w jednej ze scen odgryza głowę swojemu przeciwnikowi. Serwis Vulture rozmawiał z Avim Aradem. Producent filmu opowiedział o przyszłości serii. Wypowiedział przy tym zdanie, które wprawiło fanów Venoma w osłupienie.

To jest origin story i spróbujemy rozpocząć długą podróż. Dzieciaki kochają Venoma. Jest w nim coś, co przyciąga osoby mające słabość do antybohaterów, więc jesteśmy bardzo podekscytowani. 

Ta wypowiedź nie zapowiada krwawego i mrocznego filmu, ocierającego się o horror. Sugeruje natomiast, że „Venom” stanie się kolejnym kinowym serialem nastawianym wyłącznie na zarabianie na młodych widzach, którzy są żądni kolejnych kolorowych, cukierkowych produkcji o superbohaterach. Oczywiście Arad mówiąc o dzieciakach, mógł mieć na myśli wiek czytelników komiksów o Venomie z okresu, kiedy zadebiutował ten bohater. Ponadto producent ma 69 lat, więc mianem dzieciaków może określać młodych dorosłych, którzy często są wielkimi fanami adaptacji komiksów superbohaterskich. 

„Venom” - kiedy premiera?

Po sukcesie kasowym obu części „Deadpoola” i „Logana” mogłoby się  wydawać, że filmowcy nie boją się już podejmować ryzyka z filmami o superbohaterach przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych widzów. Hollywood to jednak przede wszystkim wielki biznes, a do kina najłatwiej jest przyciągnąć młodszych odbiorców. Miejmy jednak nadzieję, że w końcu dostaniemy kinowego Venoma z prawdziwego zdarzenia. 

„Venom” wejdzie do kin 5 października 2018 roku.  

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.