Viggo Mortensen pojawi się w Polsce! Jego film otworzy EnergaCamerimage Festiwal

14.10.2020 13:08
Viggo Mortensen pojawi się w Polsce! Jego film otworzy EnergaCamerimage Festiwal Fot. Invision/Invision/East News

Gwiazdor "Władcy pierścieni" i "Green Book" pojawi się w Toruniu 14 listopada na Camerimage 2020, gdzie pokaże swój najnowszy film "Jeszcze jest czas", który napisał i wyreżyserował.

"Falling" w reżyserii Viggo Mortensena będzie otwierał tegoroczną edycję międzynarodowego festiwalu filmowego Energa Camerimage. To już 28. edycja tej imprezy. Na scenie w Toruniu 14 listopada pojawi się nie tylko znany aktor, ale również filmowiec Marcel Zyskind, który pomógł w realizacji debiutanckiego filmu pełnometrażowego Mortensena.

Viggo Mortensen w Polsce. Pokaże swój nowy film na EnergaCamerimage

Film stanie w szranki o tytuł Złotej Żaby Camerimage. Obraz opowiada historię Johna (Mortensen), który żyje wraz ze swoim partnerem Erikiem i ich córką Moniką w Kalifornii, z dala od farmy i wsi, na której się wychował. Jego ojciec, Willis, to bardzo twardy mężczyzna z czasów, które przeminęły. Mieszka sam w domu na odludziu, gdzie przed laty wychował się John.

Przeczytaj także

Niestety ze względu na wiek, Willis powoli zaczyna słabnąć, więc John zabiera go do siebie, sądząc, że wraz ze swoją siostrą Sarą uda im się znaleźć nowy dom dla ojca, który będzie bliżej jego rodziny. Niestety, ich dobre intencje szybko zaczynają denerwować Willisa, ponieważ mężczyzna nie zamierza zmieniać swojego życia w żaden sposób.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun "Jest jeszcze czas"

W filmie główne role grają wspomniany Viggo Mortensen, Lance Henriksen oraz Laura Linney. Reżyserem, scenarzystą, a także kompozytorem muzyki do filmu jest sam Mortensen. Polska premiera "Jeszcze jest czas" odbędzie się 14 listopada na gali otwarcia Camerimage 2020, a do kin trafi 20 listopada.

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.