W „Avengers: Infinity War” pojawi się grupa Secret Avengers

Kamil Kacperski
06.03.2018 13:20
Kapitan Ameryka, Vision i Black Widow w Avengers: Infinity War|undefined Fot. kadr z wideo

Grupa w komiksach była powołana do życia przez Steve'a Rogersa, w czasach gdy nie używał już pseudonimu „Kapitan Ameryka”. Brzmi znajomo?

Kapitan Ameryka to symbol walki ze złem i zarazem pierwszy w historii Avenger w filmach MCU. Dlatego dla całego świata, jego bunt przeciwko Ustawie z Sokowii, był bardzo niespodziewany i zapewne bolesny. Steve Rogers oficjalnie stał się poszukiwanym zbrodniarzem, uciekając ze swoim starym przyjacielem, Buckym, do Wakandy, w której schronienie zapewnił mu Król T'Challa, znany również jako Black Panther. 

Jednak kim byłby Kapitan, gdyby nie poświęcał swojego życia, by ratować tych, którzy nie są w stanie uratować siebie. Potwierdził to opis nowej figurki, przygotowanej na potrzeby firmy Toys R Us, według której, Steve Rogers nie próżnował w trakcie swojego pobytu w Wakandzie. Wręcz przeciwnie, wykonywał misję po misji, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo mieszkańcom krajów Bliskiego Wschodu i Azji.

Kapitan Ameryka foto: Toys R Us Fot. foto: Toys R Us

Odkąd super żołnierz sprzeciwił się Ustawie z Sokowii, musiał pozostać w ukryciu, jednocześnie wciąż robiąc to, w co wierzy - ratując świat, tajna misja, po tajnej misji. 

Kapitan Ameryka szefem Secret Avengers

Seria powstała w 2010 roku po upadku stowarzyszenia H.A.M.M.E.R., prowadzonego przez Normana Osbourne'a. Kapitan Ameryka stwierdził, że odbudowywanie Tarczy, czy całej drużyny Avengers nie jest warte zachodu i postanowił, że zacznie działać w ukryciu, z dala od ingerencji rządu USA. Czyżby początkowe sceny filmu miały pokazać jedną z takich misji Secret Avengers?

Pojawiło się także zdjęcia Spider-Mana, który został przemianowany na Iron-Spidera, co również zostało zaczerpnięte z komiksów. Tu najciekawszą informacją jest to, że zobaczymy pajęczy zmysł Petera Parkera:

Spider-Man foto: Toys R Us Fot. foto: Toys R Us

Przyjazny, sąsiedzki Spider-Man będzie musiał użyć swojego sprytu, siły i Pajęczego Zmysłu, by pomóc innym bohaterom w pokrzyżowaniu planów Thanosa.

„Avengers: Infinity War” zadebiutują w polskich kinach już 25 kwietnia 2018 roku. Planujecie się wybrać na seans?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.