W "Family Guyu" nie będzie już żartów o gejach

Kamil Kacperski
16.01.2019 13:51
W "Family Guyu" nie będzie już żartów o gejach Fot. kadr z serialu

Producenci popularnego show FOX-a stwierdzili, że w obecnych czasach żarty z gejów i innych mniejszości seksualnych nie są już zabawne i niedługo całkowicie znikną z programu "Family Guy".

"Family Guy" podjął bardzo dorosłą decyzję - twórcy postanowili przestać używać żartów i słownictwa uznawanych za obraźliwych wobec mniejszości seksualnych. W najnowszym odcinku programu (epizod 11, sezon 17) zatytułowanym "Trump Guy" dowiedzieliśmy się, że "program Petera powoli przestanie używać gejowskich żartów".

W trakcie odcinka Peter Griffin otrzymuje pozycję rzecznika prasowego prezydenta USA, który nazwany jest "grubym idiotom, który kiedyś stał się popularny przez show i stanowczo za długo pozostał w światłach reflektorów". Po bliższym poznaniu, Peter postanawia przestać używać gejowskich żartów, ponieważ dorósł i nie chce być porównywany do Trump Guya. Zobaczcie przykładowe fragmenty odcinka, którego większość przedstawia pojedynek Griffina z prezydentem USA:

Family Guy kończy z obrażaniem mniejszości seksualnych

Na temat decyzji dotyczącej przyszłych scenariuszy "Family Guya" wypowiedzieli się producenci show, Alec Sulkin i Rich Appel. Panowie stwierdzili w wywiadzie z TVLine, że nadszedł już czas naśmiewania się z mniejszości:

Jeżeli weźmiesz odcinki z 2005, czy 2006 roku i zestawisz je z programem z 2019 roku, to znajdziesz całkiem sporo różnic. Niektóre z rzeczy, które bawiły nas jeszcze dziesięć lat temu, teraz są powszechnie uważane za dotkliwe, a my sami zrozumieliśmy, że nasze zachowanie było karygodne.

Appel dodał również:

Serial jest na antenie prawie 20 lat, a kultura wciąż się zmienia. To nie jest tak, że ktoś z góry przyjdzie i powie, że "już tak nie można". To jest nasza świadoma decyzja spowodowana zmianą naszego podejścia. Klimat jest inny, kultura jest inna i przede wszystkim nasze poglądy są inne. Zmieniają się przez to, co nas otacza, więc myślę, że zmiany w naszym programie są nieuniknione.

Kiedy premiera nowych odcinków Family Guya?

W Polsce nowe odcinki serialu "Family Guy" są emitowane na antenie stacji Fox Comedy. Telewizja dostępna jest w różnych ofertach kablówek. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.