W „Gdzie jest Dory?” pojawi się transgenderowa postać

Justyna Kierzkowska
14.06.2016 15:27
W „Gdzie jest Dory?” pojawi się transgenderowa postać Fot. kadr z wideo

Ellen DeGeneres potwierdziła informację o orientacji seksualnej jednego z bohaterów nowej animacji studia Disneya. Kto nim będzie?

Prowadząca program popularny amerykański talk show „The Ellen DeGeneres Show”, która w anglojęzycznej wersji głosu rybce Dory, zdradziła, że w nowym filmie pojawi się transgenderowa postać. W jednym z ostatnich wywiadów prezenterka, której żoną jest aktorką Portią de Rossi zażartowała, że nie ma pojęcia, która z bohaterek produkcji może być lesbijką. Zdradziła, że w filmie wystąpi płaszczka o imieniu Sting-Ray.

Zdradzę Wam mały sekret. W bajce pojawi się niejaki Sting-Ray, który będzie stawał się Sting-Rhondą. Także na ekranach zobaczymy transpłaszczkę.

Ellen DeGeneres dodała także, że chociaż bez wątpienia będzie to film dla dzieci, to jednak dorośli równie dobrze powinni się w nim odnaleźć. 

Spekulacje na temat pierwszej gejowskiej pary w obrazie Disneya lub Pixar pojawiły się już kilka miesięcy wcześniej, po ujawnieniu pierwszego trailera filmu. Na pytanie widzów, czy istnieje taka możliwość, podczas konferencji dotyczącej produkcji, która odbyła się w Los Angeles, reżyser Andrew Stanton oraz producent Lindsey Collins powiedzieli, że ani nie zaprzeczają, ani nie potwierdzają. Zażartowali, że „nie pytali o to postaci pojawiających się w filmie”.

To nie pierwszy raz w 2016 roku fani kina zwracają uwagę na tematykę LGBTQ w najnowszych produkcjach. Mark Hamill wyznał, że Luke Skywalker może być gejem, a kolejne części „Gwiezdnych wojen”również mogą przyczynić się do rozwoju takich wątków w masowej kinematografii. Z kolei twórcy rebootu serialu o przygodach bohaterki popularnego w latach 90. serialu „Xena” chcieliby doprowadzić do jej coming outu.

Tematyka ta nie ominęła również „Krainy Lodu”. Duża grupa widzów chciałaby, żeby księżniczka Elsa w kolejnych częściach miała partnerkę, a nie partnera. Alexis Isabel, dziennikarka MTV stworzyła nawet specjalny hasztag #GiveElsaaGirlfriend, który zaczął się pojawiać w całej masie postów na Twitterze i Facebooku. Internauci dopatrzyli się też miłosnej historii między Batmanem i Supermanem, a przy boku Kapitana Ameryki chętnie widzieliby chłopaka, którym zostałby Bucky Barnes znany też jako Zimowy Żołnierz. 

Kontynuacja produkcji „Gdzie jest Nemo?” z 2003 roku wejdzie na ekrany kin 17 czerwca 2016 roku. W obrazie Andrew Stantona zobaczymy bohaterów dobrze znanych z pierwszej części filmu - rybkę Nemo, rekina Destiny czy żółwia Crusha. Wytwórnia pokazała pod koniec maja 2016 zwiastun obrazu o przygodach niebiesko-żółtej rybki. 

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.