W "Halloween Kills" i w "Halloween Ends" powróci ulubiona postać widzów nowej wersji horroru

30.08.2019 12:47
kadr z filmu Halloween|undefined Fot. kadr z filmu Halloween

Według najnowszych informacji w nadchodzących sequelach "Halloween" ponownie zobaczymy dzieciaka, który podbił serca fanów horrorów w 2018 roku.

Film "Halloween" Davida Gordona Greena okazał się na tyle dużym sukcesem, że przedstawiciele wytwórni Blumhouse zdecydowali się na powołanie do życia aż dwóch sequeli, będących kontynuacją klasycznego horroru Johna Carpentera z 1978 roku. Okazuje się, że w "Halloween Kills" i w "Halloween Ends" ponownie zobaczymy wygadanego Juliana.

"Halloween" - słodki dzieciak w sequelach horroru

Seria "Halloween" ciągnęła się przez lata, zapędzając się powoli w ślepy zaułek. Chociaż powstało łącznie 10 filmów (w tym dwie części remake'ów w reżyserii Roba Zombie), Green zdecydował się na radykalny krok. Całkowicie zignorował wszystkie filmy dziejące się po oryginalnym "Halloween" i powołał do życia bezpośrednią kontynuację tego filmu. Akcja "Halloween" z 2018 roku dzieje się więc 40 lat po wydarzeniach z części pierwszej.

W filmie Michael Myers ucieka z zakładu psychiatrycznego, w którym spędził resztę życia, by dokończyć dzieło sprzed czterech dekad - zabić Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Bohaterka jest już babcią. Nie zachowuje się jednak jak typowa nestorka rodu. Całe życie spędza w oczekiwaniu na powrót zamaskowanego maniaka z nożem. Film zawiera wiele odniesień do oryginału, ale nie zabrakło całkowitych nowości. Jedną z nich są wątki humorystyczne.

Przeczytaj także

Niewątpliwie najbardziej zapadającym w pamięć bohaterem rozluźniającym napiętą atmosferę horroru jest chłopiec imieniem Julian grany przez Jibraila Nantambu.

Młody aktor łączy w sobie słodycz kilkuletniego dziecka z ironią typową dla dorosłych. Z tego powodu przypadł do gustu wszystkim widzom nowego "Halloween". Okazuje się, że Nantambu powróci w obu zapowiedzianych sequelach. Potwierdził to w rozmowie z portalem Halloween Daily News.

Będę w kolejnych filmach. Nie umrę!

Julian był jednym z nielicznych bohaterów, którym udało się przeżyć konfrontację z Michaelem Myersem. Wygląda na to, że będzie miał jeszcze więcej szczęścia w przyszłości. Chociaż niektórzy mogą potraktować tę informację jak spoiler, trudno sobie wyobrazić, żeby Julian dołączył do licznych ofiar zamaskowanego szaleńca. Zresztą jego miłośnicy doskonale wiedzą, że Michael nie morduje dzieci.

Przeczytaj także

"Halloween Kills" i "Halloween Ends" - kiedy premiera horrorów?

Na razie nie zdradzono, o czym opowiedzą kolejne sequele "Halloween". Produkcja zakończyła się ucieczka głównych bohaterek z domu Laurie. W pozostałościach budynku został pogrzebany Michael. Myers przeżył jednak potyczkę, o czym świadczył jego oddech, który pojawił się po napisach filmu. Scenariusze mogą być różne, ale skoro do obsady powróci Nantambu, oznacza to, że akcja nie wyjdzie raczej poza miasteczko Haddonfield.

Fanom serii pozostaje czekać na premiery "Halloween Kills" i "Halloween Ends". Część druga wejdzie na ekrany kin 16 października 2020 roku. Zakończenie historii Laurie zobaczymy rok później - 15 października 2021 roku.

Zobacz też: "Halloween Kills": w filmie pojawi się kolejna postać z oryginalnego "Halloween"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.