W „Iron Manie 2” zaspoilerowano postać z „Ant-Mana i Wasp”

Sergiusz Kurczuk
02.07.2018 15:53
Iron Man 2|undefined Fot. kadr z filmu Iron Man 2

Film „Iron Man 2” zapowiedział nadejście wielu nowych postaci, w tym jednego z bohaterów „Ant-Mana i Wasp”. 

„Iron Man 2” był trzecim filmem Marvel Studios. Powstał więc w czasach, kiedy fani komiksów Marvela wciąż marzyli o przeniesienie na kinowy ekran drużyny Avengers. Chociaż w MCU w 2010 roku było jeszcze w powijakach, Kevin Feige już wtedy myślał o przyszłości. Okazuje się, że fani „Iron Mana 2” znaleźli kolejny Easter egg, który po 8 latach stał się rzeczywistością. 

Goliath zapowiedziany w „Iron Manie 2” 

Do tej pory zauważono już sugestię, że w kinowym świecie Marvela od dawna istnieje Wakanda oraz (prawdopodobnie) Atlantyda, a także w zabawny sposób dopowiedziano obecność Petera Parkera. Tym razem dostrzeżono, że druga część przygód Iron Mana zwiastowała nadejście Billa Fostera, lepiej znanego jako herosa posługującego się pseudonimem Goliath. Bohater zadebiutuje w filmie „Ant-Man i Wasp”. Wcieli się w niego Laurence Fishbourne. W jednym ze zwiastunów filmu potwierdzono, że filmowy Foster, podobnie jak komiksowy pierwowzór posiadał moce podobne do Hanka Pyma. Naukowiec chwali się Scottowi Langowi, że brał udział w projekcie Goliath. 

Wierny fan MCU wie, że nazwa padła już 8 lat temu. W drugiej części filmu Tony Stark borykał się z problemem dużego kalibru. Reaktor wszczepiony w klatkę piersiową ratował mu życie, ale jednocześnie powoli zabijał. Wynalazca postanowił opracować nową wersję urządzenia. Aby tego dokonać, nakazał swojemu wirtualnemu asystentowi J.A.R.V.I.S.-owi przeszukać wszelkie bazy danych z uwzględnieniem informacji z projektów Pegasus, Exodus i Goliath. 

waddafaque/Reddit Fot. foto: print screen z reddit.com

Easter egg odkrył użytkownik posługujący się nickiem waddafaque

Jaka historia kryje się za projektem Goliath? Prawdopodobnie powstał pod auspicjami S.H.I.E.L.D. i był próbą przekucia wynalazku Hanka Pyma w broń. Całkiem możliwe, że projektem zarządzał sam Howard Stark. Jednak fakt, że oryginalny Ant-Man został zapomniany, świadczy o porażce zespołu pracującego nad powszechnego użycia Cząsteczek Pyma. Znając charakter naukowca i stosunek do swojego odkrycia, nie wykluczone, że pokłócił się z ojcem Tony'ego, który za wszelką cenę, chciał stworzyć nową broń do walki z sowietami. Nie bez powodu w filmie „Civil War” Pym ostrzega Scotta przed Starkiem

Marvel Studios słynie z umieszczania w swoich filmach setek ukrytych odniesień do komiksowych historii. Niektóre są w stanie wyłapać jedynie prawdziwi fani komiksów Marvela. Czasami to tylko oczko puszczone przez twórców w kierunku fanatyków papierowych opowieści o herosach, innym razem element budowania spójnego świata, który kręci się już od 10 lat. 

Czy poznamy sekrety projektu Goliath w filmie „Ant-Mana i Wasp”? Dowiemy się dopiero 3 sierpnia 2018 roku, kiedy film trafi do polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.