W „Solo. A Star Wars Story” pojawiła się ważna postać z „Gwiezdnych wojen” [SPOILER]

Maciej Koprowicz
18.05.2018 17:24
W „Solo. A Star Wars Story” pojawiła się ważna postać z „Gwiezdnych wojen” [SPOILER] Fot. kadr z wideo

UWAGA! DUŻE SPOILERY! Czytacie na własną odpowiedzialność! Artykuł zawiera informacje bardzo istotne dla fabuły filmu.

Fani „Star Wars” mogą być bardzo zaskoczeni nowym filmem z gwiezdnego uniwersum. W solowym filmie o Hanie Solo, czyli „Solo. A Star Wars Story” dość niespodziewanie pojawiła się bardzo popularna wśród wielbicieli sagi George’a Lucasa postać.

SPOILER:

Przed premierą filmu fani spekulowali, czy pojawi się w nim któryś z adwersarzy Hana Solo, znanych z oryginalnej trylogii – gangster Jabba Hutt czy Boba Fett. Wielu liczyło także na obecność sympatycznych robotów R2D2 i C-3PO.

W „Han Solo. Gwiezdne wojny – historie” oglądamy wiele nawiązań do starej trylogii [UWAGA, SPOILERY!], ale pojawia się również bardzo ważna postać z prequeli. To Darth Maul, wojownik Sith, uczeń Dartha Sidiousa vel Sheeva Palpatine’a. Pojawia się on w pierwszym epizodzie sagi, „Mrocznym widmie”.

Choć został przecięty na pół mieczem świetlnym przez Obi-Wana Kenobiego, udało mu się dzięki Mocy przeżyć. Pojawił się później w serialach animowanych „Wojny klonów” i „Star Wars Rebels”. W filmie „Solo” ukazany jest jako zwierzchnik gangstera Drydena Vosa i przestępczej organizacji Szkarłatny Świt.

„Solo. A Star Wars Story” – kiedy polska premiera?

„Han Solo. Gwiezdne wojny – historie” będzie można oglądać na ekranach polskich kin od 25 maja 2018.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.