W „Solo. A Star Wars Story” pojawiła się ważna postać z „Gwiezdnych wojen” [SPOILER]

Maciej Koprowicz
18.05.2018 17:24
W „Solo. A Star Wars Story” pojawiła się ważna postać z „Gwiezdnych wojen” [SPOILER] Fot. kadr z wideo

UWAGA! DUŻE SPOILERY! Czytacie na własną odpowiedzialność! Artykuł zawiera informacje bardzo istotne dla fabuły filmu.

Fani „Star Wars” mogą być bardzo zaskoczeni nowym filmem z gwiezdnego uniwersum. W solowym filmie o Hanie Solo, czyli „Solo. A Star Wars Story” dość niespodziewanie pojawiła się bardzo popularna wśród wielbicieli sagi George’a Lucasa postać.

SPOILER:

Przed premierą filmu fani spekulowali, czy pojawi się w nim któryś z adwersarzy Hana Solo, znanych z oryginalnej trylogii – gangster Jabba Hutt czy Boba Fett. Wielu liczyło także na obecność sympatycznych robotów R2D2 i C-3PO.

W „Han Solo. Gwiezdne wojny – historie” oglądamy wiele nawiązań do starej trylogii [UWAGA, SPOILERY!], ale pojawia się również bardzo ważna postać z prequeli. To Darth Maul, wojownik Sith, uczeń Dartha Sidiousa vel Sheeva Palpatine’a. Pojawia się on w pierwszym epizodzie sagi, „Mrocznym widmie”.

Choć został przecięty na pół mieczem świetlnym przez Obi-Wana Kenobiego, udało mu się dzięki Mocy przeżyć. Pojawił się później w serialach animowanych „Wojny klonów” i „Star Wars Rebels”. W filmie „Solo” ukazany jest jako zwierzchnik gangstera Drydena Vosa i przestępczej organizacji Szkarłatny Świt.

„Solo. A Star Wars Story” – kiedy polska premiera?

„Han Solo. Gwiezdne wojny – historie” będzie można oglądać na ekranach polskich kin od 25 maja 2018.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.