W filmie "Hobbs i Shaw" pojawia się spoiler finału "Gry o tron"

05.08.2019 14:04
kadr z filmu Hobbs i Shaw|undefined Fot. kadr z filmu Hobbs i Shaw

Osoby, które nie widziały jeszcze zakończenia serialu "Gra o tron", nie powinny wybierać się na film "Hobbs i Shaw". Pod koniec pojawia się spoiler finału hitu HBO.

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery filmu "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw". Czytasz na własną odpowiedzialność!

Chociaż seria "Szybcy i wściekli" nie należy do najambitniejszych, kolejne części biją rekordy popularności. W końcu zdecydowano się powołać do życia pierwszy spin-off opowiadający o solowych przygodach Hobbsa (Dwayne Johnson) i Shawa (Jason Statham). Produkcja weszła do kin i zaskoczyła wielu widzów ilością występów gościnnych oraz... potężnym spoilerem "Gry o tron".

"Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" - spoiler "Gry o tron"

Fani "Gry o tron", którzy nie zdążyli nadrobić 8. sezonu hitu HBO, nie powinni wybierać się na seans "Hobbsa i Shawa", bo nielicho się zdenerwują. Wszystko dlatego, że postać, w którą wcielił się Ryan Reynolds, zdradza zakończenie serialu. Gwiazdor "Deadpoola" wystąpił w roli agenta CIA o nazwisku Locke, który werbuje tytułowych bohaterów do wykonania nietypowej misji. Okazuje się, że tajniak jest wielkim fanem "Gry o tron", bo nie tylko nawiązuje do serialu ("The Lannisters always pais their debts"), ale również wyjawia, jak produkcja się zakończyła.

Reżyser filmu David Leitch rozmawiał na temat odniesień do "Gry o tron" z portalem RadioTimes.com.

Myślę, że to przez zdegenerowany mózg Ryana. Kiedy poprosiłem go o zagranie w scenie w naleśnikarni i wcielenie się w tego Locke'a, który daje wykład na temat wirusa, chciałem, żeby ją trochę ubogacił. Ryan ma zawsze wiele wspaniałych pomysłów i wpadł na pomysł, że zaimprowizuje trochę na temat "Gry o tron". W końcu to jest ikoniczny serial i element ducha naszych czasów, więc wpadł na pomysł, żeby do niego nawiązać.

Reynolds jest również autorem pomysłu na spoiler, który pojawia się pod koniec filmu. Chodzi o jedną ze scen po napisach, w której Hobbs i Locke rozmawiają przez telefon o potężnym wirusie, sugerującym sequel spin-offu. Agent w pewnym momencie zdradza los Jona Snow i jego ciotki Daenerys Targaryen. Leitch skomentował również ten fragment swojego filmu.

Kiedy kończyliśmy montaż filmu i ściągnęliśmy go z powrotem na zrobienie tej sceny, szukaliśmy rzeczy, które można było wygrzebać z oryginalnej sceny i co nam się opłaci tam wsadzić. Ryan był jedną z osób, które powiedziały: znajdźmy jakieś nawiązanie do "Gry o tron". W tym czasie wyszedł finał serialu i uznałem, że to był odpowiedni dowcip w odpowiednim momencie.

Na szczęście film trafił na ekrany kin kilka miesięcy po premierze finałowego sezonu "Gry o tron", więc większość widzów nie poczuła się urażona spoilerem. Jak widać, Rayan Reynolds pomaga w procesie twórczym popkulturowymi żarcikami nie tylko na planie "Deadpoola".

Przeczytaj także

Film "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" wszedł do polskich kin 2 sierpnia 2019 roku. Produkcja zdobywa bardzo dużo pozytywnych opinii nie tylko pośród fanów oryginalnej serii, ale również krytyków filmowych. Już zarobiła na tyle dużo, że druga część jest bardzo prawdopodobną przyszłością "Szybkich i wściekłych", którzy w 2020 roku doczekają się dziewiątej odsłony. 

Zobacz też: Dwayne "The Rock" Johnson zagra w filmach Marvela? W kogo miałby się wcielić gwiazdor "Szybkich i wściekłych"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.