W filmie „To: Rozdział 2” pojawi się psychodeliczna scena z książki

Sergiusz Kurczuk
11.09.2018 10:43
W filmie „To: Rozdział 2” pojawi się psychodeliczna scena z książki Fot. kadr z filmu To

Scenarzysta 2. części kinowego „To” potwierdził, że w filmie nie zabraknie pewnej słynnej sceny z powieści Stephena Kinga. 

Każdy, kto zna twórczość Stephena Kinga, wie, że w jego horrorach pojawiają się często te same motywy. Bardzo popularnym wątkiem w książkach pisarza jest sfera parapsychiczna. Nie zabrakło jej w „To” z 1986 roku. Nie zabraknie jej również w 2. części kinowego filmu na podstawie przygód Klubu Frajerów walczącego z groźnym klaunem Pennywisem. Scenarzysta „To: Rozdział 2” potwierdził, że widzowie zobaczą psychodeliczną scenę rytuału Chüd.

„To: Rozdział 2” - rytuał Chüd będzie obecny w filmie

Za scenariusz 2. części filmu Andresa Muschiettiego odpowiedzialny jest Gary Dauberman, który na swoim koncie ma między innymi horror „Zakonnica”, który niedawno miał swoją kinową premierę. Przy okazji promocji nowego spin-offu serii „Obecność”, portal Cinema Blend zapytał filmowca o szczegóły fabuły filmu „To: Rozdział 2”. Dauberman zdradził, że fani prozy Kinga nie będą zawiedzeni i zobaczą jedną z najdziwniejszych scen z książki. 

Rytuał Chüd jest dużym wyzwaniem, ale to ważna część książki, do której musieliśmy się odnieść. To jest bardzo trudne do wyważenia, ale ponieważ [Andy i Barbara Muschietti i ja] pracowaliśmy już ze sobą wcześniej, całość przypomina bardziej konwersację. To całkiem organiczne. To jak rzeźbienie w kamieniu, by znaleźć najlepszy przystępny sposób, żeby pokazać metafizyczny aspekt książki. 

W książce rytuał Chüd to pojedynek siły woli i jedyny sposób na pokonanie Pennywise'a. W telewizyjnej adaptacji z lat 90. nie oddano w pełni tego, co King zawarł w treści powieści

„To: Rozdział 2” - kiedy premiera?

W jaki sposób rytuał Chüd zostanie ukazany w 2. części „To”? Dowiemy się za niecały rok. Premiera filmu została zaplanowana na 1 września 2019 roku. Dauberman potwierdził, że zakończono już główne zdjęcia do filmu. W „To: Rozdział 2” pojawią się dorosłe wersje bohaterów, których w 1. części grały dziecięce gwiazdy. W horrorze wystąpią między innymi Bill Skarsgård, James McAvoy, Jessica Chastain, Jay Ryan, Bill Hader, Isaiah Mustafa, James Ransone, Andy Bean, Teach Grant, Jess Weixler, Will Beinbrink, Xavier Dolan, Jaden Lieberher, Sophia Lillis, Jeremy Ray Taylor, Finn Wolfhard, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, i Nicholas Hamilton.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.