W jaki sposób Imperator może powrócić w "Gwiezdnych Wojnach IX"?

Sergiusz Kurczuk
16.04.2019 10:43
Imperator Palpatine|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi

W pierwszym zwiastunie filmu "Star Wars: The Rise of Skywalker" pojawia się sugestia, że powróci Imperator Palpatine. Czy Mroczny Lord Sithów przeżył walkę z Darthem Vaderem i nadal miesza w historii Skywalkerów?

Imperator Palpatine do jedna z ważniejszych postaci w całej sadze o Skywalkerach. Pełnił istotną rolę we wszystkich finałach dotychczasowych trylogii. Nic dziwnego, że fani od dawna przewidywali jego powrót w kontynuacji "Gwiezdnych Wojen". Wygląda na to, że się nie mylili. Domysły potwierdził pierwszy zwiastun IX epizodu, pod koniec którego słychać charakterystyczny śmiech Palpatine'a.

Przeczytaj także

Czy to oznacza, że Imperator powróci do świata żywych?

"Star Wars: The Rise of Skywalker" - czy Imperator Palapatine żyje?

Fani podejrzewali, że tajemniczy Snoke to w rzeczywistości okaleczony Palpatine, który przeżył spotkanie ze swoim dawnym uczniem. Film "Ostatni Jedi" wyklucza te domysły, jednak doniesienia z planu i zapowiedź 9. części serii wskazują, że Imperator jednak żyje. Przynajmniej w pewnym sensie. Jak podaje serwis Movieweb, fani kosmicznego uniwersum mają pewne podejrzenia dotyczące powrotu Mrocznego Lorda Sithów. Czy w "Star Wars: The Rise of Skywalker" zobaczymy podróże w czasie?

Należy pamiętać, że "Gwiezdne Wojny" to nie tylko kinowe filmy, ale również seriale animowane, książki i komiksy. W 4. sezonie serialu "Star Wars: Rebelianci" pojawiła się ukryta świątynia Jedi na planecie Lothal. Palpatine szukał jej, by wykorzystać Moc do podróżowania w czasie. Plany udaremniono i portale pozwalające na temporalne podróże zostały zniszczone. Nie wykluczone jednak, że w galaktyce istnieje jeszcze inna świątynia Jedi, którą Kylo Ren może wykorzystać do wskrzeszenia Palpatine'a.

To jednak niejedyna możliwość powrotu Imperatora. W serii prequeli Palpatine opowiada Anakinowi o swoim mistrzu znanym jako Darth Plagueis. Mroczny Lord Sithów był tak potężny, że potrafił manipulować midichlorianami do tego stopnia, by tworzyć nowe życie. Całkiem prawdopodobne, że podczas swojego życia Palpatine studiował nauki mistrza i posiadł przynajmniej części jego umiejętności, pozwalających na zmartwychwstanie lub przeniesienia duszy do innego ciała. Tego typu motyw pojawił się w książkach i komiksach z tak zwanego Extended Universe i chociaż utwory rozgrywające się w tym świecie już nie należy już do kanonu, nie wykluczone, że twórcy filmu zainspirowali się wcześniejszymi historiami. 

Istnieje również teoria, krążąca w sieci od jakiegoś czasu, mówiąca o ukrytym holocronie Sithów, w którym może znajdować się wiedza zgromadzona za życia Palpatine'a. Całkiem możliwe więc, że Imperator nie powróci ciałem, a jedynie duchem i to w o wiele bardziej symboliczny sposób, niż polegli Jedi. Być może uwielbiający swojego dziadka Kylo Rena odkryje holocron należący do Imperatora i posiądzie dostęp do tajników Ciemnej strony Mocy. To przypuszczenie również oparto na serialu "Star Wars: Rebelianci", w którym pojawiła się potężna sztuczna inteligencja Sithów.

"Star Wars: The Rise of Skywalker" - kiedy premiera?

Teorie na temat Imperatora prawdopodobnie będą pojawiać się aż do premiery IX epizodu "Gwiezdnych Wojen". Znając twórców serii, fani nie poznają prawdy na temat powrotu Palpatine'a do momentu debiutu filmu w kinach. W przypadku Polski odbędzie się on 19 grudnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Ochroniarze planu zdjęciowego "Star Wars" przekupili turystów, by zapobiec spoilerom<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.