W jaki sposób postaci w „Aquamanie” będą rozmawiały pod wodą?

Kamil Kacperski
14.06.2018 15:51
Aquaman|undefined Fot. kadr z filmu

Reżyser „Aquamana”, czyli James Wan, wyjawił, że w jego filmie postaci będą się komunikowały pod wodą w nieco inny sposób, niż ten, który widzieliśmy w „Lidze Sprawiedliwości” Zacka Snydera i Jossa Whedona.

W „Lidze Sprawiedliwości” mieliśmy okazję być świadkami tego, w jaki sposób Arthur Curry, aka Aquaman, porozumiewał się ze swoją przyszłą żoną, Merą. Ukochana bohatera tworzyła ogromny bąbel wypełniony tlenem, dzięki któremu postaci mogły swobodnie porozmawiać.

Taki sposób rozwiązania tej sprawy rozczarował jednak wiele osób, według których dwoje mieszkańców Atlantydy powinno umieć rozmawiać ze sobą pod wodą i nie używać w tym celu umiejętności manipulowania wodą, którą posiada Mera. Jest w tym niewątpliwie sporo racji, ale znając Zacka Snydera, reżyser uznał pewnie, że scena wygląda zbyt dobrze, żeby z niej zrezygnować:

Aquaman będzie mówił pod wodą

James Wan miał okazję pokazać w połowie czerwca dziennikarzom z Entertainment Weekly fragment swojego nadchodzącego filmu. Według informacji opublikowanych przez portal, reżyser krótko wytłumaczył zgromadzonym, że postanowił nieco uprościć komunikację, którą zobaczymy w „Aquamanie”:

Ludzie za dużo myślą. Oni po prostu będą rozmawiać!

Według opisu dziennikarzy EW, film Wana zdecydowanie postawił na bardziej przystępny sposób komunikacji, czyli zwyczajne rozmowy pod wodą, które nie wymagają tworzenia ogromnych bąbli powietrznych. Aczkolwiek pracownicy portalu zauważyli, że momentami widać niewielkie bąble powietrza i okręgi z wody, które tworzą się, gdy postaci wchodzą w dyskusję. Trzeba przyznać, że to nieco bardziej subtelna forma pokazania komunikacji między mieszkańcami Atlantydy, niż to, co zaprezentował w „Lidze Sprawiedliwości” Snyder.

Aquaman - kiedy premiera?

„Aquaman” powoli dobija do brzegu - premiera filmu ma nastąpić 21 grudnia 2018 roku, natomiast według samego reżysera, pierwszy zwiastun produkcji będziemy mieli okazję zobaczyć jeszcze przed Comic-Conem w San Diego. Czekacie na film DC?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.