W remake'u "Króla Lwa" wystąpi zupełnie nowa postać

Sergiusz Kurczuk
27.11.2018 09:03
W remake'u "Króla Lwa" wystąpi zupełnie nowa postać Fot. kadr z filmu Król Lew

Nowy "Król Lew" nie tylko będzie różnił się sposobem animacji. Widzowie zobaczą nową bohaterkę, której nie było w oryginale. Wcieli się w nią aktorka znana z serialu "BoJack Horseman".

Disney postanowił zabrać się za własną klasykę i podać ją w odświeżonej wersji, która będzie atrakcyjna wizualnie dla nowych pokoleń, a w starych rozbudzi sentyment sprzed lat. Jednym z nadchodzących filmów jest "Król Lew", na którego czeka naprawdę wielu widzów. W drugiej połowie listopada 2018 roku pojawiła się pierwsza zapowiedź produkcji. Zwiastun pobił rekordy wyświetleń, a fani zestawiali sceny z trailera z oryginałem z 1994 roku. Okazuje się jednak, że w filmie pojawi się kilka znaczących zmian. Jedną z nich jest zupełnie nowa postać.

"Król Lew" - kim jest nowa postać?

Jak podaje Variety, w nowej wersji "Króla Lwa" zobaczymy bohaterkę, której nie było w kreskówce sprzed prawie trzydziestu lat. Na razie nie zdradzono jej imienia, ale wiadomo, jakiego gatunku będzie nowe zwierzątko oraz która aktorka podłoży pod nie głos. Nowa postać będzie ryjoskoczkiem - małym uroczym afrykańskim ssakiem z rodziny ryjkonosowatych.

Według informacji stworzenie przemówi głosem Amy Sedaris - aktorce znanej z takich seriali jak "BoJack Horseman", czy "Unbreakable Kimmy Schmidt".

Amy Sedaris Fot. foto: East News

To nie jedyna zmiana, jaka czeka animowanych bohaterów "Króla Lwa". Twórcy postanowili odejść od kreskówkowej maniery ukazywania zwierzęcych bohaterów w podobnym ujęciu jak postacie ludzkie. Widać to chociażby w słynnej scenie wzniesienia małego Simby. Rafiki porusza się zupełnie inaczej niż oryginalna postać i zdecydowanie bliżej mu do zachowania prawdziwego mandryla.

"Król Lew" - kiedy premiera?

To nie pierwsza zmiana w "aktorskim" remake'u Disneya. W poprzednich filmach również zdarzały się nowe pomysły widoczne we wprowadzeniu nowych postaci czy całych wątków. Jakie jeszcze odstępstwa od oryginału zobaczymy w nowej wersji "Króla Lwa"? Przekonamy się za kilka miesięcy. Film ma trafić do polskich kin dopiero 19 lipca 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.