W sieci pojawiły się pierwsze reakcje na "Matriksa 4". Zapowiada się bardzo interesujący seans

17.12.2021 10:22
W sieci pojawiły się pierwsze reakcje na "Matriksa 4". Zapowiada się bardzo interesujący seans Fot. Murray Close/Warner Bros./The Hollywood Archive /Avalon/East News

Dla wielu osób prospekt nowego filmu z serii "Matrix" wciąż brzmi jak absurdalny sen. Dzieło będziemy mogli zobaczyć w kinach już za kilka dni, a niektórzy dziennikarze już mieli okazję zobaczyć produkcję.

Matrix 4 - pierwsze reakcje na nowy film

A skoro obejrzeli, to i skomentowali. Pierwsze reakcje na produkcję są mieszane, z przewagą pozytywnych. Co ciekawe nie padają słowa, by miała to być "najlepsza część od czasów oryginału", a sporo osób zauważa, że to raczej pełnoprawna kontynuacja całej trylogii, a nie tylko pierwszej odsłony.

Polecamy

Pojawiają się zarzuty pod względem scenariuszowym i fabularnym, a całość ma momentami być "absolutnie bezsensowna". Jednak z drugiej strony, jak twierdzi jedna osoba, "nadrabia za to niezwykłym sercem" i piękną historią miłosną między Neo a Trinity, którzy mają podobno jeszcze lepszą chemię, niż w oryginalnej trylogii. 

W większości reakcji możemy przeczytać, że całość jest definitywnie ambitnym science-fiction najwyższej próby, a niektóre rozwiązania fabularne i problemy filozoficzne z filmu wywołają sporą dyskusję wśród widzów.

Polecamy

"Matrix: Resurrections" ma również zapewniać bardzo dużo meta-komentarzy na temat całej serii, procesu tworzenia filmów i współczesnej kultury robienia remake'ów i rebootów, co według niektórych żurnalistów nie wychodzi produkcji na dobre, bo staje się momentami zbyt dosłowna. Tak jak mówiliśmy - reakcje są mieszane, ale z lekką przewagą głosów pozytywnych.

W filmie Lany Wachowski oprócz Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss pojawią się m.in. Jada Pinkett-Smith, Neil Patrick Harris, Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff, Christina Ricci oraz Jessica Yu Li Henwick. "The Matrix: Resurrections" trafi do kin 22 grudnia 2021 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.