W sieci pojawiły się reakcje na "Aquamana". DC może się szykować na hit

Kamil Kacperski
27.11.2018 14:04
Aquaman|undefined Fot. kadr z wideo

W nocy 27 listopada 2018 roku na mediach społecznościowych pojawiły się reakcje krytyków i fanów na "Aquamana". Na razie wygląda na to, że DC przygotowało prawdziwy hit na zakończenie 2018 roku. 

"Epicka podwodna przygoda", "połączenie Gwiezdnych wojen z Indianą Jonesem i Avatarem", "Jason Momoa to po prostu gość" - to tylko kilka przykładowych cytatów z pierwszych reakcji krytyków, którzy mieli okazję zobaczyć "Aquamana" podczas londyńskiej premiery filmu DC. Produkcja została bardzo ciepło przyjęta - pojawiły się głosy twierdzące, że to najlepszy film DCEU. Niektórzy stwierdzili nawet, że "Aquaman" jest najlepszym filmem superbohaterskim 2018 roku.

Film jest doceniany za kunszt reżyserski Jamesa Wana, efekty specjalne, budowanie świata, ciekawą i niesztampową fabułę (jak na kino superbohaterskie), dobre występy obsady (głównie chwalono Jasona Momoę), a także złożenie hołdu oryginalnym komiksom i pogodzenie się z tym, że oryginalne dzieła były nieco absurdalne i w gruncie rzeczy kiczowate, co sprawia, że "Aquamana" ogląda się bardzo przyjemnie. Sporo krytyków wspominało również, że film warto obejrzeć na wielkim ekranie (np. w IMAX-ie). 

Czy warto obejrzeć Aquamana?

Po zapoznaniu się z reakcjami krytyków trudno jest jednoznacznie wskazać wady "Aquamana" - jedna z opinii głosi, iż "części filmu są złe", ale nie zostaje to w jakikolwiek sposób sprecyzowane, inni narzekają zaś na to, że ten film jest prawie tak samo dobry, jak zły. No i oczywiście trudno nie wspomnieć o porównywaniu "Aquamana" do filmów z pierwszej fazy MCU, co dla niektórych może być ogromnym problemem. Przyjrzyjmy się opiniom dokładniej:

"Aquaman" jest wszystkim, czego fani DC chcieli. Niesamowite sceny akcji, świetne budowanie świata, fragmenty muzyczne z Aquamanem grającym na muszlach i sam Jason Momoa, który jest imponujący w tym filmie. DC wróciło na kurs. 

"Aquaman" jest najambitniejszym filmem DC w historii. To ogromny, żyjący spektakl, który jest śliczny, szalony, pełen świetnej akcji i sprawia ogromną przyjemność widzom. Ale to James Wan jest prawdziwą gwiazdą tej produkcji - robi z materiału źródłowego coś wspaniałego i totalnie sobie z tym radzi. 

social

"Aquaman" jest lepszy, niż się spodziewałem. Przypomina mi (w dobry sposób) filmy z pierwszej fazy MCU. Wypada najlepiej, gdy nie bierze siebie na poważnie. Black Manta jest świetnym złoczyńcą, którego pokochają fani komiksów. W filmie jest sporo spektakularnych długich ujęć i świetnych scen walki.

"Aquaman" jest... okej. Nie spodziewajcie się po nim zbyt dużo. To w każdym calu film z pierwszej fazy MCU. Przypomina mi pierwszego "Thora". Mera, Black Manta i królowa Atlanna są świetni. James Wan przygotował fajną przygodę w świecie DC. Za to armia The Trench jest świetna.

"Aquaman" jest popie*dolony! Ambitny, kiczowaty i bardzo zabawny. James Wan stworzył swoją własną wersję świata przedstawionego, który wyróżnia się na tle morza innych produkcji o superherosach. To szalony spektakl, który wie czym jest i nie próbuje niczego ukryć.

Kiedy premiera Aquamana?

Wygląda na to, że warto czekać na premierę "Aquamana". A ta odbędzie się 21 grudnia 2018 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.