W teleturnieju padło pytanie o "Gwiezdne wojny". Znalibyście odpowiedź?

Kamil Kacperski
18.12.2018 12:30
Star Wars VIII The Last Jedi|undefined Fot. materiały prasowe

W amerykańskim programie "Jeopardy" padło pytanie o film Riana Johnsona z Laurą Dern w jednej z głównych ról. Chodziło oczywiście o "Gwiezdne wojny: Ostatnich Jedi".

"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" jak żadna poprzednia część sagi podzieliły fanów na tych, którzy filmu nienawidzą i tych, którzy uważają, że to prawdopodobnie najlepsza odsłona przygód klanu Skywalkerów. Wiele emocji wzbudza m.in. postać wiceadmirał Holdo, granej przez Laurę Dern. Niektórzy widzą w niej współczesny symbol feminizmu, inni zaś niekompetentnego dowódcę, niezdolnego do przekazania planu swojej załodze. 

Ostatnio o postaci znów zrobiło się głośno - nie tylko ze względu na bardzo popularnego tweeta, w którym fan stwierdził, że "Holdo da się lubić", ale również dlatego, że w teleturnieju "Jeopardy" pojawiło się pytanie o Laurę Dern i jej występ w blockbusterze Disneya. Brzmiało ono:

Film Riana Johnsona, w którym Laura Dern nie mogła się powstrzymać od wydawania odgłosów "pew pew" za każdym razem, gdy strzelała, to?

Pytanie o Gwiezdne wojny w popularnym teleturnieju

Odpowiedź brzmi oczywiście "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". Aktorka opowiedziała o tym detalu podczas wywiadu ze Stephenem Colbertem, gospodarzem late-night talk-show:

Informacją o tym, że w "Jeopardy" padło takie pytanie, podzielił się sam reżyser "Ostatnich Jedi", Rian Johnson. Reżyser w ramach komentarza dołączył jeszcze link do utworu Wierd Ala Jankovica zatytułowanym "I Lost On Jeopardy":

Gwiezdne wojny IX - kiedy premiera?

Krótka, aczkolwiek treściwa historia Holdo zakończyła się jej bohaterską śmiercią w finałowych momentach "Gwiezdnych wojen: Ostatnich Jedi", gdy postać postanowiła dać rebeliantom szansę na ucieczkę przed Najwyższym Porządkiem. Kontynuację walki między tymi ugrupowaniami zobaczymy w grudniu 2019 roku, gdy niezatytułowany dotąd epizod IX "Gwiezdnych wojen" trafi do kin. Warto przypomnieć, że w polskich teleturniejach również padały pytania o gwiezdną sagę - w milionerach pytano m.in. o C-3PO oraz o to, która z postaci znanych z "Gwiezdnych wojen" zostawiłaby najwięcej kłaków pod prysznicem.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.