WB wybrało nowego Batmana. Fani mocno podzieleni

Michał Tomaszkiewicz
01.06.2019 10:45
Batman|undefined Fot. materiały prasowe

Po dokonaniu przymiarek przez kamerą studio Warner Bros zdecydowało, komu z rywalizującej dwójki aktorów – Nicolasa Houlta oraz Roberta Pattinsona – chce powierzyć role młodego Mrocznego Rycerza w nadchodzącej trylogii.

Batman, wbrew pozorom, jest dość trudną postacią do przeniesienia na ekran. Intuicja widzów co do doboru właściwego aktora często zawodzi, a najlepsze kreacje tworzone są przez gwiazdy, które dla fanów postaci wydawały się być całkowicie nietrafione.

Gdy Tim Burton ogłosił, że w tworzonym przez niego „Batmanie” główną rolę zagra Michael Keaton, zewsząd słychać było głosy niezadowolenia. Dziś jego klasyczna kreacja Mrocznego Rycerza jest powszechnie chwalona.

Większe nawet niż Keaton kontrowersje budził wśród fanów Ben Affleck, Batman z kinowego uniwersum DC. Tym razem, dzięki sieci, widzowie mogli jeszcze przed seansem wytłumaczyć, dlaczego aktor jest nietrafionym pomysłem, a nawet domagać się poprzez petycje zastąpienia go kimś bardziej godnym noszenia maski i peleryny.

Przeczytaj także

Tymczasem okazało się, że Affleck był jedną z jaśniejszych stron spowitych mrokiem opowieści o Batmanie, Supermanie i Lidze Sprawiedliwości.

Czy historia powtórzy się w przypadku planowanej trylogii o młodym, kształtującym się dopiero Batmanie? Do głównej roli typowanych było dwóch aktorów, z których jeden nie cieszy się zbyt wielką sympatią wśród internautów. Zgadnijcie, którego wybrało studio.

Robert Pattinson nowym Batmanem

Po zapoznaniu się ze zdjęciami próbnymi z Nicolasem Houltem oraz Robertem Pattinsonem w roli młodego Batmana, studio WB zdecydowało się zaproponować rolę aktorowi, który szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z roli w sadze „Zmierzch”.

Szefowie wytwórni dali zielone światło do negocjacji kontraktu z Pattinsonem. Młody aktor walczy z zaszufladkowaniem, do jakiego doszło po jego najbardziej rozpoznawalnej roli w „Zmierzchu”, pojawiając się w przyjmowanych ciepło przez krytyków obrazach.

Przez specjalistów wybór jest chwalony. Robert Pattinson postrzegany jest jako aktor, który posiada zarówno umiejętności, jak i wygląd pozwalający mu na odpowiednie oddanie postaci Batmana. Fani postaci są podzieleni – część z nich powołanie wampira na Mrocznego Rycerza postrzega jako błąd, który przekreśla możliwość odniesienia przez nowe filmy sukcesu, część zaś (związana bardziej z komiksami, niż kinem) wybór studia chwali i aprobuje.

Do 7 czerwca 2019 zbieramy Wasze głosy w sondzie, kto powinien zostać gwiazdą trylogii o Mrocznym Rycerzu. Wybierzecie lepiej, niż wytwórnia?

Kto powinien zostać nowym Batmanem? Robert Pattinson czy Nicholas Hoult - którego aktora wolelibyście w roli Batmana? [SONDA] 

Matt Reeves, reżyser obrazów, planuje stworzenie filmowej trylogii, pokazującej jak Bruce Wayne staje się postrachem przestępców. Informacje o wyborze aktora do głównej roli opublikował serwis Deadline.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.