WOŚP 2020: oryginalna kurtka Franza Maurera z "Psów" trafiła na aukcję

09.01.2020 10:33
Łukasz Widziszowski Fundacja WOŚP|undefined Fot. Łukasz Widziszowski Fundacja WOŚP

Na jedną z licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiła oryginalna kurtka Franza Maurera z serii filmów akcji Władysława Pasikowskiego pod tytułem "Psy".

Seria "Psy" kojarzy się z wieloma charakterystycznymi cytatami obfitującymi w przekleństwa, ale jednym z materialnych symboli tej ikony polskiego kina akcji, jest niewątpliwie skórzana kurtka głównego bohatera. Franz Maurer, w którego wcielił się Bogusław Linda, nosił brązową skórę z zachodnimi naszywkami zarówno w pierwszej, jak i drugiej części hitu Władysława Pasikowskiego. Zobaczymy go w niej również w nadchodzącym sequelu "Psy 3. W imię zasad". Niebawem, fani "Psów" będą mieli szansę posiadać element garderoby Maurera w swojej szafie. Kurtka trafiła na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP 2020 - kurtka z "Psów" na aukcji charytatywnej

Element garderoby głównego bohatera "Psów" to pomysł Pasikowskiego. W życie wcieliła go kostiumografka Elżbieta Radke. Ikoniczna kurtka, tak jak zresztą wielu bohaterów dwóch oryginalnych części filmu, powraca po 26 latach w "Psach 3". Twórcy filmu przygotowali zakulisowy materiał, w którym Marcin Dorociński, Sebastian Fabijański, Cezary Pazura i Jan Frycz reagują na pojawienie się legendarnego rekwizytu na planie filmu.

Łukasz Widziszowski Fundacja WOŚP Fot. Łukasz Widziszowski Fundacja WOŚP

Oryginalna skóra Franza Maurera z autografem Lindy jest już dostępna na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bezcenną pamiątkę można wygrać na specjalnej licytacji Allegro do 29 stycznia 2020 roku. Osoby, które chcą wziąć udział w aukcji i mieć w swoim posiadaniu kawałek historii polskiego kina muszą kliknąć TUTAJ.

Przeczytaj także

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się 12 stycznia 2020 roku. Tym razem Jerzy Owsiak i jego fundacja zbiera fundusze dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Część datków zostanie przekazana również na pomoc w walce z pożarami w Australii.

Przeczytaj także

"Psy 3" - kiedy premiera?

Oprócz kurtki do serii powrócili Bogusław Linda, Cezary Pazura, Artur Żmijewski oraz Edward Linde-Lubaszenko. W pozostałych nowych bohaterów wcielą się natomiast, Sebastian Fabijański, Tomasz Schuchardt, Jan Frycz,  Arkadiusz Jakubik, Mirosław Baka, Jacek Beler, Wojciech Zieliński, Eryk Lubos, Aleksandra Linda, Dominika Kluźniak oraz Dominika Walo. Za scenariusz i reżyserię odpowiada oczywiście Władysław Pasikowski. Film "Psy 3. W imię zasad" trafi do kin 17 stycznia 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Zobacz Bogusława Lindę w roli Franza Maurera w klipie do piosenki promującej "Psy 3. W imię zasad"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.