Weinstein namawiał gwiazdę "Gry o tron" na seks. Odmowa spowodowała zablokowanie jej kariery

Sergiusz Kurczuk
18.02.2019 12:54
Lena Headey (Gra o tron)|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Okazuje się, że Lena Headey z serialu "Gra o tron" również miała niemiłe doświadczenia ze sławetnym producentem filmowym Harveyem Weinsteinem. Odmowa zakończyła się dla aktorki  dziesięcioletnimi problemami w pracy zawodowej.

Kiedy świat dowiedział się o przestępstwach seksualnych, których sprawcą był znany hollywoodzki producent filmowy Harvey Weinstein, pojawiła się akcja #metoo, w której miliony osób na całym świecie zaczęły otwarcie mówić o przejawach molestowania seksualnego, pojawiającego się w ich życiach. Oprócz przeciętnych ludzi (głównie kobiet) z rozmaitych branż, wiele głosów należało do słynnych aktorek i piosenkarek. Okazuje się, że do ofiar Weinsteina należała również Lena Headey - aktorka, która od wielu lat wciela się w Cersei Lannister w serialu HBO "Gra o tron". Odrzucenie niemoralnej propozycji producenta poskutkowało zablokowaniem kariery aktorki.

Przeczytaj także

Gwiazda "Gry o tron" jedną z ofiar Harveya Weinsteina

Headey spotkała się po raz pierwszy z Weinsteinem w 2005 roku podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji. Aktorka w rozmowie z Sunday Times opowiedziała, że potentat filmowy zabrał ją na spacer, gdzie wykonał sugestywny gest i rzucił komentarzem utrzymanym w podobnym tonie. Odmowa spowodowała, że Headey straciła szansę na występowanie w produkcjach studia Miramax. Nie grała w filmach studia przez 10 lat, mimo że wcześniej dwukrotnie współpracowała z firmą.

Po tym, jak odkryto, że był gnojem, jak okazało się, że to ma większą skalę, że dotyczy większej ilości osób niż ja, zaczęłam myśleć: "K**wa, może dlatego, że się z nim nie przespałam, przez dekadę mojej kariery miałam problemy". Bo wcześniej zrobiłam dwa filmy dla Miramax, zanim doszło do tej historii, a potem była tylko cisza.

Na szczęście dla aktorki przedstawiciele HBO zaangażowali ją do powstającego serialu "Gra o tron". Od pierwszego odcinka wyemitowanego w 2011 roku Headey wciela się w bezlitosną Cersei Lannister. Miliony fanów serialu na całym świecie nie wyobrażają sobie, żeby w obecną królową Westeros miałaby się wcielać inna aktorka.

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

Headey powróci do swojej najbardziej znanej roli już niebawem. 15 kwietnia 2019 roku na HBO i HBO GO zadebiutuje finałowy sezon "Gry o tron". Widzowie dowiedzą się, jaki los czeka Cersei. Czy królowa ponownie wykorzysta swoich sprzymierzeńców? A może połączy siły z rodami, które do tej pory uważała za wrogie. Jak zakończy się jej kazirodczy związek z bratem Jaimem? Dowiemy się już za kilka tygodni.

>>Zobacz też: Czy w finale "Gry o tron" dojdzie do podwójnej zdrady?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.