Wejście do Animusa we fragmencie „Assassin’s Creed”

Robert Skowronski
29.11.2016 09:48
Wejście do Animusa we fragmencie „Assassin’s Creed” Fot. kadr z wideo

W sieci zadebiutował fragment sceny z filmu „Assassin’s Creed”, w której Callum Lynch wkracza do Animusa.

Mogliśmy już zobaczyć 1. zwiastun „Assassin’s Creed”, a także materiał zza kulis. Studio 20th Century Fox wypuściło kolejne promocyjne wideo z racji zbliżającej się premiery dzieła, która odbędzie się już 6 stycznia 2017 roku. Tym razem mamy do czynienia z trwającym minutę fragmentem filmu, w którym widzimy Michaela Fassbendera oraz Marion Cotillard.

Dzieło w reżyserii Justina Kurzela przedstawia historię Calluma Lyncha pracującego jako barman. Bohater wpada w ręce tajnej organizacji, która poddaje go działaniu maszyny zwanej Animusem. Jej zastosowanie sprawia, że Callum nabywa wspomnienia swoich przodków, a ci byli skrytobójcami w XV-wiecznej Hiszpanii. Bohater jako Aguilar de Agarorobo udaje się w podróż w czasie, aby zdobyć cenne artefakty.

Zobaczcie fragment filmu „Assassin’s Creed”:

Justin Kurzel wyjawił, że w scenach rozgrywających się w Hiszpanii aktorzy zrezygnowali z języka Szekspira na rzecz mowy z zachodu Europy:

Bardzo cieszę się, że studio to zaakceptowało. Bawiliśmy się trochę z angielskim, ale szybko było oczywiste czego chcemy. Gdy cofamy się w czasie, zaczynamy mówić pięknym hiszpańskim. To dodaje filmowi egzotyki i bogactwa.

 Michael Fassbender zdradził jakie inspiracje posłużyły ekipie filmowej przy tym projekcie, pomijając oczywiście samą grę:

Cały czas myślałem o „Matrixie” przy tej produkcji. Idea pamięci DNA była potrzebna, aby widzowie mieli element, w który mogliby naprawdę uwierzyć. Wtedy podróż staje się o wiele ciekawsza, bo jest się na pokładzie w zupełnie inny sposób.

Gwiazda dzieła opowiedział również o innych aspektach dzieła:

Świat z „Assassin’s Creed” bardzo łatwo wpasowuje się w filmowe doświadczenie. Nie korzystaliśmy zbyt wiele z CGI, chcieliśmy to zrobić w tradycyjny sposób. Kiedy zakłada się ten kostium od razu można się wczuć w postać.

Wypowiedzi twórców możecie posłuchać w poniższym wideo:

Autorami scenariusza są Michael Lesslie, Bill Collage oraz Adam Cooper. Na ekranie oprócz Fassbendera i Cotillard zobaczymy także Michaela K. Williamsa, Jeremy'ego Ironsa czy Brendana Gleesona. Już zapowiedziano, że powstanie kontynuacja „Assassin’s Creed”. Decyzja została podjęta, gdy w sieci zadebiutowały pierwsze zdjęcia z filmu a internauci wyrazili się o nich pochlebnie.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.