Weronika Rosati jako Elizabeth Taylor nowym filmie Majewskiego [FOTO]

Natalia Hluzow
05.11.2018 16:15
Weronika Rosati|undefined Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

W Katowicach powstaje właśnie film "Brigitte Bardot cudowna", w którym Weronika Rosati zagra słynną Elizabeth Taylor. W tytułową bohaterkę również wcieli się polska aktorka. Jak obie panie prezentują się w rolach ikon kina?

Lech Majewski, polski reżyser należący do Amerykańskiej Akademii Filmowej, który zrealizował m.in. filmy takie jak "Wojaczek" czy "Młyn i krzyż", pracuje aktualnie nad kolejnym filmowym projektem. "Brigitte Bardot cudowna" to osadzona na granicy jawy i snu ekranizacja powieści napisanej przez samego Majewskiego. W rolach ikon kina wystąpią polskie aktorki - Weronika Rosati i Joanna Opozda.

Weronika Rosati jako Elizabeth Taylor

Znana z pierwszych stron tabloidów oraz filmów "Pitbull", "Obława" i "Porady na zdrady" aktorka w produkcji Majewskiego otrzymała zaszczytną rolę Elizabeth Taylor - gwiazdy amerykańskiego kina, która zachwyciła cały świat swoimi rolami w dziełach "Kotka na gorącym, blaszanym dachu", "Kto się boi Virginii Woolf" czy "Kleopatra". Weronika Rosati pochwaliła się zdjęciami w pełnej charakteryzacji na swoim Instagramie:

Weronika Rosati Fot. foto: screen z Instagrama
Weronika Rosati Fot. foto: screen z Instagrama

Joanna Opozda jako Brigitte Bardot

W tytułową bohaterkę nowego filmu Majewskiego wcieli się natomiast Joanna Opozda, która występowała m.in. w "Planecie Singli" i "Pierwszej miłości". Wybór aktorki do roli Brigitte Bardot zaakceptowała sama francuska gwiazda.

Brigitte Bardot Fot. foto: screen z Instagrama
Brigitte Bardot Fot. foto: screen z Instagrama

"Brigittte Bardot cudowna" - o czym będzie?

Podobnie jak w książce "Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej", akcja filmu toczy się w połowie XX wieku w Polsce. Jest to fantasmagoryczna opowieść o hotelu istniejącym na styku różnych rzeczywistości - historii, snu, marzenia i mitu. W tym wyjątkowym miejscu funkcjonuje nieskończona ilość pokoi i korytarzy, wśród których spotkać można postaci z PRL-owskiej rzeczywistości, jak i gwiazdy światowego kina. Liczne drzwi w hotelu prowadzą do rozmaitych miejsc na świecie - Londynu, Wenecji czy Syberii. W tej plątaninie, główny bohater, niczym Telemach wśród mitycznych lądów i postaci, poszukuje swojego ojca, byłego lotnika Dywizjonu 302, którego prawdziwy los jest przed nim ukrywany. Pewnego dnia, podczas wizyty w katowickim kinie Rialto, oglądając "Pogardę" Jeana-Luca Godarda, dostaje się do buduaru Brigitte Bardot...

Zdjęcia do filmu realizowane są w Katowicach, rodzinnym mieście Lecha Majewskiego. Prócz Weroniki Rosati i Joanny Opozdy w produkcji wystąpią także Andrzej Grabowski i Magdalena Różdżka. Data premiery filmu "Brigitte Bardot cudowna" nie została jeszcze ogłoszona.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.