Widowiskowy zwiastun nowego filmu Stevena Spielberga „Ready Player One”

Kamil Dachnij
24.07.2017 12:49
Widowiskowy zwiastun nowego filmu Stevena Spielberga „Ready Player One” Fot. kadr z filmu

Twórca „Parku jurajskiego” powraca do science fiction za sprawą swojego najnowszego projektu „Ready Player One”. 

Steven Spielberg już dłuższy czas nie zaglądał do futurystycznego świata. Ostatni raz zdarzyło się to w 2002 roku, gdy premierę miał udany „Raport mniejszości” z Tomem Cruisem. Tamten film był luźną adaptacją prozy Philipa K. Dicka. Podobnie jest z najnowszą produkcją „Ready Player One”, która tym razem przeniosła na duży ekran książkę Ernesta Cline’a. Akcja filmu dzieje się w niedalekiej przyszłości, która nie wygląda zbyt kolorowo. Żeby uciec od marnej rzeczywistości, główny bohater Wade Watts (Tye Sheridan) loguje się do systemu OASIS – wirtualnej utopii, w której można wieść alternatywne życie, przenosząc się do lat 80. W pewnym momencie ekscentryczny miliarder i twórca gry umiera, oferując swoją fortunę temu, kto wygra w szalonym wyścigu skarbów. Wade przyłącza się do gry, podczas której będzie musiał się zmierzyć z bezwzględnymi przeciwnikami, którzy zrobią wszystko, aby zdobyć majątek.

Pierwsze co się może rzucić w oczy, to spora ilość easter eggów. Fani bez problemu zauważą Freddy’ego Kruegera, Delorean z „Powrotu do przyszłości”, pojazdy z „Trona” czy Stalowego giganta. Jest to spójne z tym, co mogliśmy odnaleźć w książce „Player one”, gdzie pełno jest nawiązań do m.in. „Łowcy androidów”, kultowych gier jak „Dungeons and Dragons” oraz utworów rockowym zespołów typu Rush, którego zresztą „Tom Sawyer” wybrzmiewa w zwiastunie. Dla fanów popkultury lat 80. najnowszy film Spielberga będzie prawdziwym musem. Wygląda na to, że twórca „Szczęk” powrócił do formy. 

Prócz Sheridana, znanego z takich filmów jak „Uciekinier”, „Joe” oraz „X-Men: Apocalypse”, w filmie zobaczymy m.in. Marka Rylance’a („Most szpiegów”), Bena Mendelssohna („Łotr 1”), T.J. Millera („Deadpool”), Simona Pegga („Wysyp żywych trupów”), Hannah John-Kamen („Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”), Olivię Cooke („Bates Motel”) oraz Kae Alexander („Gra o tron”). Scenarzystami obrazu są Ernest Cline, Zak Penn („Avengers”) oraz Eric Eason („Lepsze życie”). „Ready Player One” wyprodukowały wspólnie Warner Bros., Village Roadshow Pictures i DreamWorks. Jego premiera odbędzie się 8 marca 2018 roku

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.