Wiedźma z Blair straszy w lesie w 360 stopniach

Jakub Gańko
23.08.2016 13:14
Wiedźma z Blair straszy w lesie w 360 stopniach Fot. kadr z wideo

Twórcy nadchodzącego horroru „Blair Witch” pokazali dwa nowe spoty. Zapraszają też na specjalną stronę, na której możemy doświadczyć nawiedzonego lasu w 360 stopniach.

Atmosfera przed premierą niespodziewanie zapowiedzianej kontynuacji „Blair Witch Project” robi się coraz gorętsza. Film ma duże szanse powalczyć o tytuł najlepszego horroru 2016 roku, choć ma silną konkurencję w postaci „Obecności 2” czy „Kiedy gasną światła”. Jednak już sama osoba reżysera pozwala dać nowej produkcji o wiedźmie z Blair spory kredyt zaufania.

Stanowisko to piastuje bowiem Adam Wingard, który dał wcześniej światu ciepło przyjęte „Następny jesteś ty” i „Gościa”, gdzie udowodnił już, że nie brakuje mu świeżych pomysłów i umiejętności zabawy konwencją. W „Blair Witch” po raz kolejny połączył siły ze scenarzystą Simonem Barrettem, a dzięki nowym spotom promującym obraz poznaliśmy więcej szczegółów na temat nowej opowieści.

Trzecia część serii powróci do formuły found footage znanej z kultowej pierwszej odsłony. Tym razem dokument w nawiedzonym lesie w Burkittsville nakręci James Donahue, brat Heather z filmu z 1999 roku. Po siedemnastu latach chłopak wciąż wierzy, że zdoła odnaleźć zaginioną siostrę, a przy okazji pragnie zrealizować jej niedoszłe marzenie: uchwycić na taśmie dowód na istnienie wiedźmy z Blair.

To marzenie prawdopodobnie nie skończy się najlepiej - w końcu nie bez powodu mamy do czynienia z horrorem. Warto zwrócić uwagę, że przedpremierowy pokaz filmu na Comic-Conie cieszył się bardzo przychylnymi opiniami. Mamy więc wszelkie powody przypuszczać, że Adam Wingard zdołał udźwignąć ciężar kultowego pierwowzoru. Na własne oczy możemy to sprawdzić na razie tylko w poniższych spotach:

Co więcej, drugi spot stanowi tak naprawdę dopiero zaproszenie na specjalnie spreparowaną stronę internetową, która pozwoli nam poczuć się przez chwilę jak zagubieni w lesie bohaterowie filmu. Pod adresem blairwitch.com/experience możemy doświadczyć nocnej wizyty w mrocznych borach Burkittsville w 360 stopniach. Wrażenia można dodatkowo spotęgować, wykorzystując smartfona do oglądania wirtualnej rzeczywistości.

„Blair Witch” trafi na ekrany polskich kin równo ze światową premierą 16 września 2016 roku. W obsadzie znaleźli się m.in. Valorie Curry, Callie Hernandez, Brandon Scott i James Allen McCune.

Co sądzicie o nowych spotach „Blair Witch”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.