Wiedźma z Blair w zwiastunie filmu

Robert Skowronski
25.07.2016 08:39
Wiedźma z Blair w zwiastunie filmu Fot. kadr z wideo

Wcześniej znaliśmy ten projekt jako „Las”, okazuje się jednak, że dostaniemy kontynuację kultowego filmu found footage, czyli „Blair Witch Project”.

Niemałą niespodziankę musieli mieć uczestnicy Comic-Con 2016 w San Diego, kiedy studio Lionsgate na swoim panelu przedstawiło zwiastun nowego dreszczowca. Na ekranie pojawiły się znane miłośnikom kina grozy symbole zwisające z drzew, czy odciski dziecięcych rąk na ścianach budynku znajdującego się w środku lasu. W końcu na ekranie pojawił się napis „Blair Witch”.

Za obraz odpowiedzialny jest Adam Wingard, twórca m.in. „Gościa”, który stworzył kontynuację słynnego horroru z 1999 roku na podstawie scenariusza swojego wieloletniego współpracownika Simona Barretta. Film będzie miał swoją premierę w Polsce 16 września 2016 roku. W obsadzie znaleźli się m.in. Valorie Curry, Callie Hernandez, Brandon Scott czy James Allen McCune.

Można pomyśleć, że to kolejny skok na kasę, u którego podstaw leży odwołanie się do nostalgicznych wspomnień widzów z seansu pierwowzoru. Odbyły się już jednak pokazy przedpremierowe filmu i w większości słychać pozytywny odzew ze strony krytyki. Możemy zatem założyć, że wskrzeszenie serii po tylu latach będzie miało coś interesującego do zaoferowania.

Zobaczcie zwiastun „Blair Witch”:

Na ekranie poznamy historię grupy studentów, którzy przyjeżdżają do lasu Black Hills w stanie Maryland, aby odkryć tajemnicę zniknięcia siostry Jamesa, jednego z bohaterów. Wielu uważa, że jej rozpłynięcie się w powietrzu jest związane z legendą o wiedźmie z Blair. Początkowo grupa dostaje dużo wsparcia, m.in. od pary mieszkańców, która oferuje swoją pomoc jako przewodnicy przez zakątki mrocznego i krętego lasu. Bohaterowie jednak powoli zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, że legenda jest zbyt realna i bardziej złowieszcza niż mogliby sobie wyobrazić.

„Blair Witch” nie będzie więc remakiem, a pełnoprawną kontynuacją. Reżyser, Adam Wingard, cieszy się, że w końcu może mówić otwarcie o swoim filmie, po tym, jak ujawniono, że jest to sequel słynnego horroru:

Od początku wiedzieliśmy, że film będzie się nazywać „Blair Witch” albo „Blair Witch Project”. Musieliśmy się jednak cały czas powstrzymywać przed zdradzeniem tego. Pomysł na projekt wyszedł od Jasona Constantine'a i wszystkich z Lionsgate. Każdy był tym podekscytowany.

Udostępniony już został plakat promujący film:

blair-witch-the-woods-poster Fot. foto: materiały prasowe

Jak Wam się podoba zwiastun „Blair Witch”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.